• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо можливості включення сум ПДВ до складу податкового кредиту без отримання податкової наклдної

Державна фіскальна служба України | Розяснення від 13.07.2016
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 13.07.2016
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 13.07.2016
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДФС у Сумській області
Роз'яснення
13.07.2016
Щодо можливості включення сум ПДВ до складу податкового кредиту без отримання податкової наклдної
Згідно з підпунктом "а" пункту 198.1 статті 198 ПКУ до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення платником податку операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Крім того, підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути документи, визначені у пункті 201.11 статті 201 Кодексу, а саме:
а) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами.
б) касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку);
в) бухгалтерська довідка, складена відповідно до пункту 36 підрозділу 2 розділу XX ПКУ;
г) податкова накладна, складена платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 ПКУ та зареєстрована в ЄРПН.
Відповідно до п.201.111 ст.201 Кодексу платник податку веде реєстр документів, зазначених у підпунктах «а»- «в» пункту 201.11 цієї статті.
При цьому, слід враховувати, що згідно з п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Кодексу з метою застосування терміна «постачання товарів» електрична та теплова енергія, газ, пар, вода, повітря, охолоджене чи кондиційоване, вважаються товаром. Тобто у разі їх постачання йдеться про постачання товарів, а не послуг.
Таким чином, в рахунках йдеться про постачання та відведення води, яка є товаром, а не послугою у розумінні розділу V Кодексу. Підтвердженням цього є зазначення у рахунках одиниці виміру води - «м3».
Відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96 водопостачання вимірюється у наступних одиницях - «тис. м3 обіг. вод/доб», тис. м 3 стіч. вод/доб» (коди 0929, 1326).
Отже, на підставі документів, визначених у п. 201.11 (а) статті 201 Кодексу, за послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку (зокрема рахунок на постачання та водовідведення води) покупець-платник податку не має права на податковий кредит без реєстрації (отримання) податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Поряд з цим, відповідно до п.198.6 ст.198 Кодексу у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше:
ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних;
для платників податку, що застосовують касовий метод, - ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.