• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо стягнення пені з сум, своєчасно не сплаченого збору на обовязкове державне пенсійне страхування

Пенсійний фонд України  | Лист від 03.02.1998 № 04/371
Реквізити
  • Видавник: Пенсійний фонд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.02.1998
  • Номер: 04/371
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Пенсійний фонд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.02.1998
  • Номер: 04/371
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Л И С Т
N 04/371 від 03.02.98
м.Київ
Пенсійний фонд України повідомляє, що відповідно до статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" (у редакції Закону України від 26.12.96 N 653/96-ВР "Про внесення зміни до статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів") суми своєчасно не сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені. Пеня нараховується на суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, включаючи день сплати, з розрахунку 120% річних від облікової ставки Національного банку України (що діяла впродовж часу несплати недоїмки).
Цей порядок чинний при розрахунках з платниками всіх категорій, за винятком фізичних осіб, які працюють на умовах трудового договору, оскільки за них збір сплачують організації та особи, які використовують їхню працю.
Службові особи, винні у порушенні встановленого порядку реєстрації платників збору, сплати платежів до Пенсійного фонду, у неподанні звітності до Фонду, залежно від обставин справи притягуються до адміністративної відповідальності згідно до чинного законодавства.
Згідно зі статтею 165 Кодексу України про адміністративні правопорушення ухилення громадян-підприємців та адвокатів від реєстрації в органах Пенсійного фонду України як платників збору, приховування (заниження) службовою особою фонду оплати праці та громадянами-підприємцями і адвокатами суми доходу, з якого обчислюється збір на пенсійне страхування, порушення встановленого порядку витрачання коштів на це страхування та строків перерахування збору до Фонду, несвоєчасне подання або неподання за встановленими формами бухгалтерських звітів та інших документів про нарахування і сплату збору на пенсійне страхування - тягнуть за собою накладення штрафів у розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, на яку протягом року було накладено адміністративне стягнення за одне з правопорушень, зазначених вище, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97 N 400/97-ВР фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності (незалежно від створення юридичної особи) зобов'язані сплачувати за себе 32% суми оподатковуваного доходу (прибутку). Збір з цих осіб нараховується на чистий доход, що підлягає оподаткуванню, тобто на різницю між валовим доходом (виручкою у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, що пов'язані з одержанням доходу, на підставі витягів з податкових декларацій. При цьому не враховуються суми акцизного збору і податку на додану вартість. До чистого доходу громадянина-підприємця не включаються суми винагород, одержані за працю за договорами цивільно-правового характеру, оскільки збір на них нараховує підприємство, яке виплачує винагороду, крім випадків, коли суми винагород виплачуються підприємством (фірмою), що є іноземною юридичною особою.
У випадку, коли фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності використовує працю найманих працівників, то за них він зобов'язаний сплачувати 32% фактичних витрат на оплату праці.
Витрати ці враховуються при обчисленні чистого доходу для сплати збору на пенсійне страхування громадянином-підприємцем за себе.
Надруковано: "Все о бухгалтерском учете" N 11 (193), 11.02.98 г.