• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про окремі питання щодо застосування норм Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"

Комітети Верховної Ради України  | Лист від 04.05.1999 № 06-10/300
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Комітети Верховної Ради України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.05.1999
  • Номер: 06-10/300
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Комітети Верховної Ради України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.05.1999
  • Номер: 06-10/300
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ
І БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Л И С Т
N 06-10/300 від 04.05.99
м.Київ
Про окремі питання щодо застосування норм Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"
У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності розглянуто запит тижневика "Галицькі контракти" від 23.03.99 р. N 02/0243 стосовно відображення у податковому обліку процентів, нарахованих по товарному кредиту, на умовах якого платником податку придбані основні фонди.
Згідно з підпунктом 1.11.2 статті 1 Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" товарний кредит розглядається як товари, які передаються резидентом або нерезидентом у власність юридичним чи фізичним особам на умовах угоди, що передбачає відстрочення кінцевого розрахунку на визначений строк та під процент.
У Законі "Про оподаткування прибутку підприємств" валові витрати виробництва та обігу, що сплачуються (нараховуються) платником податку у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг), регулюються статтею 5 і розглядаються як будь-які витрати платника податку у грошовій, матеріальний або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Згідно з пп.5.5.1 зазначеного закону до складу валових витрат відносяться будь-які витрати, пов'язані з виплатою або нарахуванням процентів за борговими зобов'язаннями (в тому числі за будь-якими кредитами, депозитами або у вигляді орендної плати) протягом звітного періоду, якщо такі виплати або нарахування здійснюються у зв'язку з веденням господарської діяльності платника податку.
Але що стосується витрат, пов'язаних з придбанням основних фондів, то відповідно до пп.5.3.2 до складу валових витрат не включаються витрати на придбання, будівництво, реконструкцію, модернізацію, ремонт та інші поліпшення основних фондів, які підлягають амортизації згідно зі статтею 8. Тобто при визначенні податкових зобов'язань платника податку витрати, пов'язані з придбання основних фондів, враховуються шляхом нарахування амортизації у порядку, встановленому цією статтею.
Зокрема пп.8.4.1 передбачено, що у разі здійснення витрат на придбання основних фондів балансова вартість відповідної групи збільшується на суму вартості їх придбання, з урахуванням транспортних і страхових платежів, а також інших витрат, понесених у зв'язку з таким придбанням, без урахування сплаченого податку на додану вартість, у разі коли платник податку на прибуток підприємства зареєстрований платником податку на додану вартість.
Таким чином, витрати платника податку, пов'язані з придбанням основних фондів виробничого призначення, відповідно до пп.8.4.1 вищеназваного закону збільшують балансову вартість відповідної групи основних фондів як на суму вартості їх придбання, так і на суму витрат, понесених у зв'язку з таким придбанням, в тому числі і витрат, пов'язаних зі сплатою процентів за придбані на умовах товарного кредиту основні фонди.
Голова Комітету В.Альошин
"Галицькі Контракти" N 21/99