• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання розяснення щодо правових підстав для нарахування шкоди, заподіяної внаслідок зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу

Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель  | Лист від 11.03.2008 № 6-8-544/266
Реквізити
  • Видавник: Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.03.2008
  • Номер: 6-8-544/266
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.03.2008
  • Номер: 6-8-544/266
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ
І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ
Л И С Т
11.03.2008 N 6-8-544/266
Начальнику Управління
з контролю за використанням
та охороною земель
у Запорізькій області
Пресічу Ю.В.
Щодо надання роз'яснення
У Держземіспекції розглянуто лист Управління з контролю за використанням та охороною земель у Запорізькій області від 04.03.2008 N 01-02/329 стосовно надання роз'яснення щодо правових підстав для нарахування шкоди, заподіяної внаслідок зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу. За результатами розгляду повідомляємо наступне.
Зважаючи на те, що зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу ЗАТ "Гірничодобувна компанія "Мінерал" здійснила у лютому - квітні 2007 року, тобто до введення у дію Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу (далі - Методика), яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 N 963, дана Методика не може бути застосована для нарахування шкоди, оскільки відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
На момент вчинення даного правопорушення діяла адміністративна відповідальність, передбачена статтею 54 Кодексу України про адміністративні правопорушення (за невиконання умов знімання, зберігання і нанесення родючого шару ґрунту). Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до статті 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення.
Дане правопорушення не можна вважати триваючим, оскільки зняття родючого шару ґрунту було здійснено у лютому - квітні 2007 року. Якщо у зазначений період на відповідальних за дане правопорушення посадових осіб ЗАТ "Гірничодобувна компанія "Мінерал" не були складені протоколи про адміністративні правопорушення, правові підстави для притягнення їх до адміністративної відповідальності у 2008 році відсутні.
Крім того, наведена у Вашому листі інформація свідчить про те, що Закрите акціонерне товариство "Гірничодобувна компанія "Мінерал" здійснило рекультивацію порушених земель відповідно до проекту рекультивації, розробленого Запорізьким філіалом "Укрземлроект", тобто нормативні втрати від знищення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) не заподіяні.
Перший заступник начальника О.О.Бредіхін