• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення представництва реєстратора

інші | Лист від 13.06.2000 № 01-03/223
Реквізити
  • Видавник: інші
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.06.2000
  • Номер: 01-03/223
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: інші
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.06.2000
  • Номер: 01-03/223
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРОФЕСІЙНА АСОЦІАЦІЯ РЕЄСТРАТОРІВ І ДЕПОЗИТАРІЇВ
Л И С Т
N 01-03/223 від 13.06.2000
м.Київ
ЗАТ "Реєстр-Акціонер"
Про створення представництва реєстратора
На Ваш запит про створення представництва реєстратора відповідаємо наступне.
Згідно зі ст. 31 Цивільного кодексу України юридична особа може відкривати філіали і представництва в порядку, встановленому законодавством Союзу РСР або Української РСР.
Відповідно до п. 2.1.16 Порядку видачі дозволу на здійснення діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів, затвердженого наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - ДКЦПФР) від 01.04.96 р. N 59, реєстратор, який отримав Дозвіл, має право здійснювати діяльність щодо ведення реєстрів власників іменних цінних паперів із залученням своїх відділень, філій або представництв (підпорядкованих підрозділів) тільки після взяття їх на облік ДКЦПФР у порядку, встановленому ДКЦПФР окремим нормативним актом.
Умови, порядок та перелік документів, необхідних для взяття на облік в ДКЦПФР відособлених підрозділів реєстратора регулюється Порядком узяття па облік та зняття з обліку відособлених підрозділів реєстратора (відділень, філій або представництв) для здійснення ними діяльності щодо ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 18.06.99 р. N 116 (надалі - Порядок).
Відповідно до п.1.1 Порядку реєстратор для здійснення діяльності з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів із залученням своїх філій, відділень або представництв повинен створити цей підрозділ відповідно до чинного законодавства, розробити і затвердити Порядок здійснення відособленим підрозділом діяльності з ведення реєстру та подати інформацію про такий підрозділ до ДКЦПФР для взяття його на облік.
Згідно зі ст. 8 Закону України "Про підприємництво" та п.18 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.98 р. N 740, відкриття відособлених підрозділів суб'єкта підприємницької діяльності не потребує їх державної реєстрації. Суб'єкт підприємницької діяльності повідомляє про відкриття філії (відділення), представництва орган державної реєстрації шляхом внесення додаткової інформації в свою реєстраційну картку.
Слід зазначити, що відповідно до п.1.4 Порядку функції щодо приймання документів, потрібних для проведення операцій у системі реєстру, передання їх реєстратору, приймання та передання документів, отриманих від реєстратора, вчинення дій щодо підтвердження справжності підпису власників - фізичних осіб (уповноважених осіб власників) на розпорядженнях, надання допомоги зацікавленим особам в оформленні розпоряджень та запитів до реєстратора може здійснюватися без створення відособленого підрозділу, а працівником реєстратора на території, віддаленій від місцезнаходження реєстратора (у тому числі - на території емітента) - за умови обов'язкового відображення у системі реєстру відповідного емітента дій щодо виконання вищезазначених функцій (у тому числі у відповідних облікових журналах).
Керівник юридичної служби ПАРД В.Басистий