ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 05/192 від 11.03.93
Начальникам митниць
Щодо порядку ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів (РЕЗ) та високочастотних пристроїв (ВЧП)
Для відома та використання в оперативній роботі надсилаємо отриману з Посольства України в Республіці Куба інформацію щодо деяких регламентаційних положень митного законодавства Куби відносно пасажирських перевезень: Тимчасове положення (додається) та лист Держінспекції N 22-3-51 від 18.01.93 р.
Начальник Управління організації митного контролю О.Петров Голова Державного митного комітету України А.М.Коваль06.03.1992 року
Начальник Державної інспекції електрозв'язку України Г.Г.Амерханян25.01.1992 року
Тимчасове положення про порядок ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів (РЕЗ) та високочастотних пристроїв (ВЧП)
1. Це Тимчасове Положення (далі Положення) визначає загальний порядок придбання та ввезення з-за кордону РЕЗ і ВЧП.
Дія цього Положення поширюється на РЕЗ і ВЧП, що придбаються та ввозяться з-за кордону:
міністерствами, відомствами, об'єднаннями, підприємствами, організаціями та установами України;
представництвами і делегаціями іноземних фірм, банків та організацій;
громадянами України, іноземними громадянами і особами без громадянства.
2. Дія цього Положення не поширюється на:
а) РЕЗ побутового призначення, якщо продаж таких пристроїв та виробів здійснюється вільно через торгову мережу і на їх придбання не потрібен дозвіл Державної інспекції електрозв'язку України.
До них відносяться:
РЕЗ для приймання програм радіомовлення в діапазонах:
довгих, середніх та коротких хвиль (з амплітудною модуляцією);
метрових хвиль (з частотною модуляцією);
пристрої для індивідуального прийому програм наземного та супутникового телебачення;
побутові мікрохвильові печі.
б) РЕЗ, що використовуються або призначені для використання Міністерством оборони і внутрішніх справ, Службою безпеки та об'єднанням цивільної авіації України.
3. Ввезення з-за кордону в Україну РЕЗ і ВЧП любого виду і призначення (у тому числі тих, що входять як комплектуючі вироби в різне устаткування та транспортні засоби), призначених для використання на території України, здійснюється за дозволом ДІЕ України.
Засоби виявлення локаційних приладів, які використовуються для вимірювання швидкості руху транспорту, при ввезенні їх приватними особами, пропуску на територію України не підлягають.
4. Ввезення в Україну РЕЗ і ВЧП, тимчасово вивезених за кордон для використання в офіційних змаганнях, а також на виставках та ярмарках, проводиться на підставі зобов'язань про зворотне ввезення цих засобів та пристроїв, даних митній установі при їх вивезенні.
5. З метою запобігання скаргам громадян України, що повертаються з-за кордону, на затримання митними установами РЕЗ та ВЧП, що ввозяться в Україну, митні органи доводять до відома громадян, тимчасово від'їжджаючих за кордон, перелік обмежень на ввезення в Україну РЕЗ і ВЧП.
В разі затримання митницями РЕЗ, на ввезення яких потрібен дозвіл, в зв'язку з відсутністю останнього, затримана апаратура в установленому порядку приймається митницею на зберігання, при цьому технічна документація цієї апаратури, по проханню її власника, видається йому на руки для пред'явлення в ДІЕ і прийняття рішення про можливість використання апаратури по призначенню з врахуванням конкретних умов та оформлення дозволу на ввезення.
Юридичні особи, винні в порушенні порядку ввезення (вивезення) РЕЗ і ВЧП, притягуються до відповідальності згідно з діючим законодавством.
6. Конфісковані митницею або незатребувані з зберігання у митниці їх власником РЕЗ і ВЧП можуть бути реалізовані тільки по дозволу ДІЕ України.
Додаток
до Тимчасового Положення про порядок
везення з-за кордону РЕЗ і ВЧП
Узагальнений перелік радіоелектронних засобів (РЕЗ) і високочастотних пристроїв (ВЧП), закуп за кордоном та ввезення в Україну яких дозволяється при наявності рішень (дозволів) на виділення для них смуг (номіналів) радіочастот
1. Радіопередавальні засоби, призначені для передавання любого виду інформації, включаючи телебачення та радіомовлення.
2. Стаціонарні та рухомі (включаючи носимі) приймально-передаючі радіостанції, призначені для забезпечення любого виду радіозв'язку (в тому числі аматорського) і радіотелефони (в тому числі безшнурові телефони).
3. Телевізійні стаціонарні, пересувні та репортажні станції (камери), які мають у своєму складі радіопередавальні засоби.
4. Радіорелейні системи (станції) прямого бачення та тропосферного розсіювання.
5. Радіолокаційні станції любого призначення.
6. Наземні і бортові передавальні і приймально-передавальні засоби систем повітряної радіонавігації, керування повітряним рухом та посадкою літаків.
7. Встановлені на борту літака приймально-передавальні радіотехнічні засоби літаководіння та забезпечення безпеки польотів літаків (радіовисотовимірювачі, вимірювачі швидкості та зносу, апаратура попередження зіткнень і т.п.).
8. Радіопередавальна і приймально-передавальна апаратура, що призначена для встановлення на наземних станціях або на борту штучних супутників Землі, що входять до супутникових систем любого призначення.
9. Берегові радіомаяки, судові навігаційні радіолокаційні станції, берегові та судові радіолокаційні маяки-відповідачі та інші передавальні засоби морської радіонавігаційної служби.
10. Радіопередавальна і приймально-передавальна апаратура систем автоматизованого контролю і керування виробничими та технологічними процесами, механізмами і пристроями, пристроями і т.п., а також приймально-передавальні пристрої для керування моделями суден, літаків, машин, механізмів та інших пристроїв.
11. Апаратура радіовизначення та інша спеціальна апаратура, що використовується для геодезії при картографування, для геодезічних досліджень, геологічної розвідки копалин і т.п.
12. Засоби індуктивного телефонного зв'язку, телеконтролю та сигналізації, кабельні і високочастотні телевізійні системи побутового та промислового призначення, в т.ч. ті, що використовуються на шахтах.
13. Радіопередаючі та примально-передаючі засоби пошукового зв'язку (в т.ч. засоби аварійно-рятівної служби), сигналізації та персонального виклику.
14. Апаратура сінхронного перекладу мови (індуктивні та радіосистемні).
15. Репортажні та концертні радіомікрофони.
16. Високочастотні та ультразвукові установки (пристрої і генератори промислового, наукового, медичного і побутового використання).
ВЧ пристрої і установки промислового використання, призначені для індукційного розігріву металів з метою їх плавлення та пайки деталей, загартування та відпуску інструментів і деталей, штампування деталей, пресування та порошкової металургії і т.п.; для діелектричного нагріву матеріалів, сушки деревини, волокон, для полімерізації смол, декристалізації каучуку, вулканізації гуми, плавлення та варки скла, штамповки виробів з пінополістиролу і др.; для електрофізико-хімічної технології впливу на матеріали з метою нанесення діелектричних плівок у середовищі розрідженого газу при виробництві мікросхем та напівпровідникових приладів, сублімаційного очищення кристалічних матеріалів, виготовлення оптичних заготовок і др.; для вирощування монокристалів високотемпературних електрооптичних і нелінійних кристалів, для безтигельної зонної плавки напівпровідникових матеріалів і для нагріву і плавки спецматеріалів для зубних протезів;
- ВЧ пристрої і установки наукового використання, призначені для нагріву плазми та інших цілей;
- ВЧ пристрої і установки медичного використання, призначені для коагуляцій, високочастотної хірургії і ті, що використовуються в фізіотерапії, ультразвуковій хірургії і др.;
- ультразвукові пристрої і установки, призначені для очищення поверхні матеріалів, зварки полімерних матеріалів і деталей з пластмас, для прицізіонної приварки дротяних виходів до контактних площадок кристала і виводам інтегральних схем і для других цілей.
Міністерство зв'язку України