• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про скасування рішення від 7 лютого 2007 року

Вищий адміністративний суд України  | Ухвала від 07.03.2014 № 800/139/14
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 07.03.2014
  • Номер: 800/139/14
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 07.03.2014
  • Номер: 800/139/14
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
07 березня 2014 року м. Київ справа № 800/139/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Швець В.В., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Вищої Ради юстиції про скасування рішення від 7 лютого 2007 року,
в с т а н о в и в :
6 березня 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, в якому просить скасувати рішення Вищої Ради юстиції від 7 лютого 2007 року.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно зі статтею 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Виходячи із змісту даної норми, початок перебігу строку звернення до адміністративного суду законодавець пов'язує з днем, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
ОСОБА_1 в позовній заяві просить скасувати рішення Вищої Ради юстиції від 7 лютого 2007 року.
Однак, з вказаним адміністративним позовом звернулася до суду лише 6 березня 2014 року, про що свідчить відтиск вхідного штампу кореспонденції на титульному аркуші позовної заяви, тобто, поза межами шестимісячного строку звернення до адміністративного суду.
Крім того, ОСОБА_1 раніше зверталася до суду з аналогічними позовами, які були залишені без розгляду (ухвала судді Вищого адміністративного суду України від 5 серпня 2013 року № П/800/445/13 та від 7 лютого 2007 року № П/800/108/14), у зв'язку з порушенням строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовки чи судового розгляду справи.
Згідно пункту 5 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Враховуючи, що адміністративний позов ОСОБА_1 подано після закінчення строків, установлених законом, позивач цей строк поновити не просить і відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позов підлягає залишенню без розгляду.
у х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Вищої Ради юстиції про скасування рішення від 7 лютого 2007 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Швець