ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
29.11.2006 N 1063 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 1108 від 28.12.2007 )
Про затвердження специфікацій форматів електронних повідомлень
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 421 від 21.05.2007 )
З метою вдосконалення механізму проведення митного оформлення товарів і транспортних засобів і для забезпечення уніфікації форматів даних електронних копій вантажних митних декларацій
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Специфікацію форматів електронних повідомлень програмно-інформаційного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів" на рівні суб'єкт - митний орган і Специфікацію форматів електронних повідомлень програмно-інформаційного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів" на рівні митний орган - Регіональна інформаційна митниця (далі - специфікації форматів), що додаються.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 421 від 21.05.2007 )
2. Голові комісії з припинення юридичної особи - Департаменту інформаційних технологій та митної статистики Ніколайчуку О.О. забезпечити:
2.1. Розміщення до 30.11.2006:
на WEB-сервері Держмитслужби України (розділ "Інформаційні ресурси") - специфікацій форматів;
на WEB-сервері Держмитслужби України в мережі Internet (розділ "ЄАІС") - Специфікації форматів електронних повідомлень програмно-інформаційного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів" на рівні суб'єкт - митний орган.
2.2. Актуалізацію специфікацій форматів у разі внесення змін до нормативно-правових актів Держмитслужби України, що стосуються порядку проведення митного оформлення товарів і транспортних засобів, з набранням чинності цими актами, якщо інше не регламентовано ними.
2.3. Інформування митних органів, державних і комерційних підприємств, що здійснюють розроблення спеціалізованого програмного забезпечення для потреб суб'єктів господарювання, у строк, що не перевищує однієї доби після актуалізації специфікацій форматів, про зміни, унесені до них.
2.4. Незалежність програмно-інформаційного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів" (у реалізації Windows і WEB-версії) від форматів електронних повідомлень, розроблених комерційними підприємствами.
3. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби України від 24.03.2006 N 243 "Про затвердження специфікацій форматів електронних повідомлень".
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Пашка П.В.
Голова Служби | О.Б.Єгоров |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держмитслужби України
29.11.2006 N 1063
СПЕЦИФІКАЦІЯ
форматів електронних повідомлень програмно-інформаційного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів" на рівні митний орган - Регіональна інформаційна митниця
( Назва Специфікації із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 421 від 21.05.2007 )
1. Загальні положення
1.1. Для розвитку Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС Держмитслужби) є необхідним оперативний обмін електронною інформацією між митними органами. Обмін інформацією необхідний для оперативного проведення митного оформлення, своєчасного збору й оброблення статистичної та оперативної інформації, контролю експортно-імпортних операцій суб'єктів господарювання, актуалізації нормативно-довідкової інформації.
1.2. З метою уніфікації та стандартизації процесу обміну електронною інформацією між митними органами використовується Специфікація форматів електронних повідомлень програмно-інформаційного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарів та інших предметів"на рівні митний орган - Регіональна інформаційна митниця (далі - специфікація), яка розробляється відповідним підрозділом Регіональної інформаційної митниці.
( Пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 421 від 21.05.2007 )
1.3. Специфікація є базовою та дозволяє надалі нарощувати типи інформації, що передається, і змінювати їх структуру з обов'язковим подальшим затвердженням наказом Держмитслужби України.
1.4. Все прикладне програмне забезпечення, що розробляється в митній системі, повинно підтримувати процес обміну електронною інформацією у форматі повідомлення за цією специфікацією.
2. Формати електронних повідомлень
2.1. Під форматом електронного повідомлення для обміну інформацією між митними органами в ЄАІС Держмитслужби розуміється певна формалізована структура файла електронного повідомлення, що має вбудовані засоби контролю цілісності даних при переданні та унікально характеризує відправника й одержувача електронного повідомлення.
2.2. Узагальнену структуру електронного повідомлення для передання інформації в ЄАІС Держмитслужби наведено в додатку 1.
2.3. Структура електронного повідомлення уніфікована й складається із:
заголовка повідомлення, у якому наводиться інформація про тип і версію формату повідомлення, відправника й одержувача повідомлення, містяться дані про кількість електронних копій документів у повідомленні, контрольні дані цілісності пакета тощо;
даних повідомлення, у яких містяться електронні документи;
закінчення повідомлення, у якому містяться контрольні дані про електронне повідомлення.
2.4. У даних повідомлення містяться документи - логічні елементи інформації.
Структурно документи поділяються на три частини:
заголовок документа, у якому наводиться інформація про тип і версію даних, контрольні дані цілісності документа й інші дані;
основну частину документа, у якій містяться форми електронних даних;
закінчення документа, у якому містяться контрольні дані про сегмент.
2.5. Форми електронних даних, наведені в основній частині документа, містять опис і електронну інформацію певних структурних елементів документа (наприклад, загальний опис вантажної митної декларації або опис конкретного товару за контрактом). Структурно форми електронних даних складаються з трьох частин:
заголовка форми, у якому наводиться інформація про тип і версію форми, контрольні дані цілісності форми й інші дані;
основної частини форми, у якій містяться поля електронних даних;
закінчення форми, у якому містяться контрольні дані про форму й ознаки закінчення форми.
2.6. Поля електронних даних є неподільною логічною одиницею інформації і містять безпосередні дані. Кожне поле електронних даних містить:
номер поля - ідентифікаційний 4-значний номер поля для інтерпретації даних;
значення поля - символьний рядок змінної довжини (від 1 до 1024 символів), у якому містяться безпосередні дані поля (деякі поля вимагають використання спеціальних шаблонів заповнення);
закінчення поля - символ закінчення поля електронних даних.
2.7. Структуру, опис форматів заголовка й закінчення повідомлення наведено в додатку 2.
2.8. Структуру, опис форматів заголовка й закінчення електронного повідомлення наведено в додатку 3.
2.9. Структуру, опис форматів заголовка й закінчення форм електронних даних електронного повідомлення наведено в додатку 4.
2.10. Формати електронних даних, що підтримуються версією 1.07 включаючи їх коди, електронні форми й поля заповнення даних, наведено в додатку 5.
2.11. Поля електронних даних, що використовуються для представлення інформації, містять 4-значний цифровий код поля у форматі С4 (9999), безпосередньо дані у форматі С1...1024 й ознаку закінчення поля у форматі В1 (символ 02).
2.12. Усі дані в електронному повідомленні, крім символів закінчення структурних одиниць (документів, форм і полів), наводяться в символьному вигляді (ASCII від 32 до 254).
2.13. Для опису полів інформації в додатках використовуються такі позначення:
С2 - символьне поле довжиною 2 символи;
С1...1024 - символьне поле змінної довжини (до 1024 символів);
У1 - поле довжиною 1 байт для подання двійкової інформації;
N2 - поле для занесення цифрової інформації (символи 0-9, "." і знак);
99 - шаблон заповнення поля, що вказує на обов'язковість заповнення цього поля цифровими символами (0 - 9);
ХХ - шаблон заповнення поля, що вказує на обов'язковість заповнення цього поля алфавітно-цифровими символами;
АА - шаблон заповнення поля, що вказує на обов'язковість заповнення цього поля алфавітними символами (А - Я);
ДД/ММ/РР - шаблон заповнення дати.
3. Контроль цілісності даних
3.1. Контроль цілісності даних вирішується в ЄАІС у процесі формування, передання й оброблення повідомлень. Такий контроль здійснюється шляхом звірення контрольних сум, переданих в електронному повідомленні й розрахованих за переданими даними під час приймання й оброблення повідомлення. Ці контрольні суми рахуються по байтах, записаних або прочитаних у повідомленні, кількість яких визначається елементом інформації повідомлення: заголовком повідомлення або документом, формою електронних даних або будь-якою іншою структурою, до якої входить контрольна сума.
3.2. У додатку 6 наведено функцію розрахунку 32-розрядної контрольної суми (мова C), яка застосовується для контролю цілісності даних в електронному повідомленні.
Голова комісії з припинення юридичної особи - Департаменту інформаційних технологій та митної статистики, перший заступник начальника Департаменту | О.О.Ніколайчук |
Додаток 1
до Специфікації форматів
електронних повідомлень
програмно-інформаційного
комплексу "Автоматизована
система митного оформлення
товарів та інших предметів"
на рівні митний орган -
Регіональна інформаційна
митниця
УЗАГАЛЬНЕНА СТРУКТУРА
електронного повідомлення для передачі інформації в ЄАІС ( va063342-06 )
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 421 від 21.05.2007 )
Додаток 2
до Специфікації форматів
електронних повідомлень
програмно-інформаційного
комплексу "Автоматизована
система митного оформлення
товарів та інших предметів"
на рівні митний орган -
Регіональна інформаційна
митниця
СТРУКТУРА Й ОПИС
форматів заголовка й закінчення електронного повідомлення
Примітка. Поля, виділені фоном, є описом документа й повторюються стільки разів, скільки документів міститься в повідомленні.
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 421 від 21.05.2007 )
Додаток 3
до Специфікації форматів
електронних повідомлень
програмно-інформаційного
комплексу "Автоматизована
система митного оформлення
товарів та інших предметів"
на рівні митний орган -
Регіональна інформаційна
митниця
СТРУКТУРА Й ОПИС
форматів заголовка й закінчення електронного повідомлення
---------------
*Спеціальні символи ('.' ';' ':' '/' та інші) не входять у формат заповнення поля й наведені в описі тільки для розкриття складового коду поля.
( Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 421 від 21.05.2007 )
Додаток 4
до Специфікації форматів
електронних повідомлень
програмно-інформаційного
комплексу "Автоматизована
система митного оформлення
товарів та інших предметів"
на рівні митний орган -
Регіональна інформаційна
митниця
СТРУКТУРА Й ОПИС
форматів заголовка й закінчення форм електронних даних електронного повідомлення
( Додаток 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 421 від 21.05.2007 )
Додаток 5
до Специфікації форматів
електронних повідомлень
програмно-інформаційного
комплексу "Автоматизована
система митного оформлення
товарів та інших предметів"
на рівні митний орган -
Регіональна інформаційна
митниця
ФОРМАТИ
електронних даних, що підтримуються версією 1.07, включаючи їх коди, електронні форми й поля заповнення даних