• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Науково-консультативну раду Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та визначення її персонального складу

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ | Постанова, Склад колегіального органу, Положення від 30.09.2011 № 6
Документ підготовлено в системі iplex
ПЛЕНУМ ВИЩОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО СУДУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
ПОСТАНОВА
30.09.2011 № 6
Про затвердження Положення про Науково-консультативну раду Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та визначення її персонального складу
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 12 від 23.12.2011 № 7 від 30.03.2012 № 14 від 21.12.2012 № 1 від 08.02.2013 № 9 від 22.11.2013 № 1 від 07.02.2014 № 4 від 25.09.2015 )
Розглянувши Положення про Науково-консультативну раду Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та з метою вдосконалення роботи з попереднього розгляду проектів постанов Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, підготовка яких потребує наукового забезпечення, відповідно до статей 36, 37 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" , пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Утворити при Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ Науково-консультативну раду.
2. Затвердити Положення про Науково-консультативну раду Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та визначити персональний склад ради (додатки № 1 і № 2).
Голова Вищого
спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних
і кримінальних справ
Л.І. Фесенко
Секретар пленуму
Вищого спеціалізованого
суду України
з розгляду цивільних
і кримінальних справ
Д.Д. Луспеник
Додаток № 1
до постанови пленуму
Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ
30.09.2011 № 6
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-консультативну раду Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради при Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі - Науково-консультативна рада).
1.2. Науково-консультативна рада є дорадчим органом, що утворюється відповідно до статті 37 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" із фахівців у галузі права для розгляду проблемних питань застосування норм права, попереднього розгляду проектів постанов пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, підготовка яких потребує наукового забезпечення. До повноважень Науково-консультативної ради належать:
- підготовка наукових висновків щодо застосування відповідної норми права під час вирішення окремих категорій справ відповідної судової спеціалізації з метою їх однакового застосування;
- вивчення й опрацювання проектів узагальнень практики застосування судами цивільної та кримінальної юрисдикцій норм матеріального і процесуального права з метою забезпечення їх однакового застосування під час розгляду справ;
- попередній розгляд проектів постанов пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо надання рекомендаційних роз'яснень з питань застосування судами цивільної та кримінальної юрисдикцій законодавства України під час розгляду справ;
- вивчення та надання рекомендацій з питань правового характеру, що виникають у судовій практиці;
- надання висновків щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов'язаних із функціонуванням судової системи України;
- попередній розгляд інших питань діяльності Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, підготовка яких потребує наукового обґрунтування та забезпечення.
На засіданнях Науково-консультативної ради можуть обговорюватися теоретичні роботи та практичні посібники з питань права, судочинства та організації судової діяльності.
( Пункт 1.2 в редакції Постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від 25.09.2015 )
1.3. Діяльність Науково-консультативної ради покликана сприяти здійсненню судами цивільної та кримінальної юрисдикцій правосуддя відповідно до вимог міжнародних стандартів у сфері судочинства та чинного законодавства України.
2. Склад та структура Науково-консультативної ради
2.1. Науково-консультативна рада утворюється строком на п'ять років із числа вчених, суддів та інших висококваліфікованих спеціалістів у галузі права, які за характером своєї діяльності пов'язані з роботою судів цивільної та кримінальної юрисдикції.
Склад Науково-консультативної ради формується за добровільною згодою її членів.
У роботі Науково-консультативної ради (секції або робочої групи) можуть брати участь судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, які не є її членами.
До участі в засіданні Науково-консультативної ради можуть бути запрошені вчені та практики, спеціалісти з різних галузей знань, які не є її членами.
2.2. Персональний склад Науково-консультативної ради, до якого входять Голова Науково-консультативної ради, його заступник, вчений секретар та інші члени, визначається пленумом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ за поданням Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Повноваження Науково-консультативної ради припиняються після затвердження її нового складу.
( Пункт 2.2 доповнено абзацом другим згідно з Постановою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 9 від 22.11.2013 )
Повноваження Науково-консультативної ради припиняються в день затвердження пленумом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ нового її складу.
( Пункт 2.2 доповнено абзацом згідно з Постановою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від 25.09.2015 )
2.3. Головою Науково-консультативної ради є Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
2.4. Голова Науково-консультативної ради керує її роботою відповідно до цього Положення, головує на засіданнях Науково-консультативної ради, визначає коло питань, що підлягають розгляду на засіданнях ради, порядок розробки та реалізації її рекомендацій, дає доручення вченому секретареві й членам ради, вживає заходи щодо реалізації рекомендацій та рішень Науково-консультативної ради.
2.5. У разі відсутності Голови Науково-консультативної ради його обов'язки виконує заступник Голови, а за його відсутності - вчений секретар Науково-консультативної ради за дорученням Голови чи його заступника.
2.6. З метою ефективної організації роботи у складі Науково-консультативної ради утворюються секції: цивільного судочинства; кримінального та адміністративного судочинства; секція судоустрою і статусу суддів.
Головами секції цивільного судочинства та секції кримінального та адміністративного судочинства є заступники Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, які координують діяльність судової палати у цивільних справах і судової палати у кримінальних справах відповідно, а секції судоустрою і статусу суддів - заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, на якого відповідно до пункту 2 частини 1 статті 34 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ покладено обов'язок координації роботи Науково-консультативної ради з питань судоустрою та статусу суддів.
( Абзац другий пункту 2.6 в редакції Постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 9 від 22.11.2013 )
Голова секції організовує її роботу, головує на засіданнях, визначає коло питань, що підлягають розгляду, дає доручення членам секції з питань її роботи, бере участь у розробці проекту плану роботи Науково-консультативної ради та вживає заходів щодо реалізації завдань роботи секції.
У разі відсутності голови секції його обов'язки виконує заступник голови секції, яким є секретар відповідної судової палати.
2.7. Вчений секретар Науково-консультативної ради забезпечує організацію роботи Науково-консультативної ради та її секцій, проводить підготовку засідань ради, розробляє план її роботи, організовує і контролює його виконання, готує проекти документів Науково-консультативної ради.
2.8. У разі необхідності члени Науково-консультативної ради можуть утворювати робочі групи для вивчення й обговорення окремих питань судової практики та організації діяльності судів, підготовки проектів відповідних матеріалів.
3. Компетенція Науково-консультативної ради
3.1. Науково-консультативна рада вивчає проблемні питання застосування норм права, що виникають у судовій практиці, та на підставі вимог закону й наукового аналізу судової практики розробляє і надає Вищому спеціалізованому суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ рекомендації щодо:
проектів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов'язаних із функціонуванням судової системи України;
проектів рішень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, підготовка яких потребує наукового обґрунтування та забезпечення;
матеріалів узагальнень судової практики;
проектів роз'яснень пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
проектів звернень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ до Верховного Суду України про направлення конституційного подання щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
інших проблемних питань правового характеру, що виникають у судовій практиці та діяльності Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, вирішення яких потребує наукового обґрунтування та забезпечення.
( Пункт 3.1 в редакції Постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від 25.09.2015 )
3.2. Членам Науково-консультативної ради надається можливість:
- бути присутніми на засіданнях пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ і брати участь в обговоренні загальних питань судової діяльності;
- в установленому порядку ознайомлюватися з матеріалами судової практики і судової статистики Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та інших судів;
- виявляти особисту ініціативу в порушенні перед Науково-консультативною радою, а також Головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та його заступниками питань щодо підвищення рівня якості розгляду справ і вдосконалення законодавства, конституційності законів та інших правових актів, необхідності офіційного тлумачення положень Конституції та законів України;
- готувати наукові висновки з питань правового характеру.
Члени Науково-консультативної ради беруть участь у розробці та обговоренні рекомендацій Науково-консультативної ради.
За дорученням голови Науково-консультативної ради, його заступника або вченого секретаря члени Науково-консультативної ради готують письмові висновки з окремих питань, а також виконують інші доручення відповідно до цього Положення та планів роботи Науково-консультативної ради.
3.3. Члени Науково-консультативної ради виконують свої обов'язки на безоплатній основі.
За добросовісне виконання своїх обов'язків члени Науково-консультативної ради можуть бути в установленому порядку заохочені згідно з наказом Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
( Положення доповнено пунктом 3.3 згідно з Постановою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від 25.09.2015 )
4. Порядок діяльності Науково-консультативної ради
4.1. Науково-консультативна рада організовує свою роботу згідно із затвердженими на її засіданні планами роботи на перше та друге півріччя, які формуються на підставі пропозицій її членів і суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, які не є її членами. Про необхідність розгляду питань, не передбачених планом роботи, членам Науково-консультативної ради повідомляється не пізніше 20 днів до засідання.
4.2. Основною формою діяльності Науково-консультативної ради є пленарні засідання та засідання секцій.
4.3. Пленарні засідання Науково-консультативної ради скликаються в разі потреби, але не рідше одного разу на рік; засідання секцій - у разі потреби, але не рідше одного разу на півріччя. За 15 днів до засідання Науково-консультативної ради або її секції членам Науково-консультативної ради (секції) має бути надіслано порядок денний і матеріали, що підлягають обговоренню. До участі в засіданні Науково-консультативної ради можуть бути запрошені вчені та практики, спеціалісти з різних галузей знань, які не є її членами.
4.4. На пленарних засіданнях Науково-консультативної ради та засіданнях її секцій забезпечується всебічне й творче обговорення питань, що розглядаються.
4.5. За результатами розгляду правових і методичних питань Науково-консультативна рада приймає мотивовані рекомендації, а з питань організації роботи Науково-консультативної ради або її секцій - рішення.
Рішення Науково-консультативної ради приймається більшістю голосів її членів.
4.6. На пленарних засіданнях Науково-консультативної ради та засіданнях її секцій ведеться протокол.
Протокол пленарного засідання Науково-консультативної ради підписується головуючим на засіданні та вченим секретарем Науково-консультативної ради, який за доручення Голови чи його заступника брав участь у цьому засіданні.
Протокол засідання секції підписується головуючим на засіданні секції.
4.7. Голова Науково-консультативної ради або за його дорученням - заступник Голови чи вчений секретар повідомляє її членів про результати розгляду у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ підготовлених радою рекомендацій.
4.8. Про роботу Науково-консультативної ради її Голова у разі потреби інформує пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
4.9. Рекомендації та рішення Науково-консультативної ради оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ не пізніше ніж через п'ять робочих днів із дня їх прийняття.
4.10. Членам Науково-консультативної ради видається посвідчення за підписом Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Для одержання посвідчення член Науково-консультативної ради надає до управління кадрової роботи Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ копію паспорта, копію диплома доктора (кандидата) юридичних наук (за наявності), заповнену особову картку (форма П-2ДС) з відповідними додатками та дві фотокартки розміром 3 х 4.
Посвідчення підлягає поверненню до управління кадрової роботи Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ після закінчення терміну, на який його видано.
( Пункт 4.10 в редакції Постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від 25.09.2015 )
4.11. Фінансове, матеріально-технічне забезпечення діяльності Науково-консультативної ради здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для забезпечення здійснення правосуддя Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, за кодом економічної класифікації видатків "інші видатки" на підставі затвердженого кошторису.
( Положення доповнено пунктом 4.11 згідно з Постановою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від 25.09.2015 )
Додаток № 2
до постанови пленуму
Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ
30.09.2011 № 6
ПЕРСОНАЛЬНИЙ СКЛАД
Науково-консультативної ради Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
ГУЛЬКО
Борис Іванович
-Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, заслужений юрист України, голова ради
КРАВЧЕНКО
Станіслав Іванович
-заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, заступник голови ради
ТКАЧУК
Олег Степанович
-кандидат юридичних наук, доцент, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, вчений секретар ради
СЕРДЮК
Валентин Васильович
-доктор юридичних наук, доцент, заступник керівника апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, вчений секретар ради
Секція цивільного судочинства
1.БЕЗКЛУБИЙ
Ігор Анатолійович
-доктор юридичних наук, професор кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
2.БОГІНІЧ
Олег Леонідович
-кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник відділу теорії держави і права Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України
3.ГРИЦЕНКО
Іван Сергійович
-доктор юридичних наук, доцент, декан юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
4.ДЗЕРА
Олександр Васильович
-доктор юридичних наук, член-кореспондент НАПрНУ, академік АН вищої школи України, професор кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заслужений юрист України
5.ЗАІКА
Юрій Олександрович
-доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного права і процесу Національної академії внутрішніх справ
6.КОМАРОВ
В'ячеслав Васильович
-кандидат юридичних наук, професор, академік НАПрНУ, проректор з навчально-методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, заслужений юрист України
7.КОССАК
Володимир Михайлович
-доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного права і процесу Львівського національного університету імені Івана Франка
8.КОХАНОВСЬКА
Олена Велеонінівна
-доктор юридичних наук, член-кореспондент НАПрНУ, професор кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
9.КУЗНЕЦОВА
Наталія Семенівна
-доктор юридичних наук, академік НАПрНУ, професор кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
10.ЛУЦЬ
Володимир Васильович
-доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ, завідувач відділу проблем приватного права Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрНУ
11.МАЙДАНИК
Роман Андрійович
-доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
12.ПАЛІЮК
Василь Павлович
-кандидат юридичних наук, суддя Апеляційного суду Миколаївської області у відставці, заслужений юрист України
13.СПАСИБО-ФАТЄЄВА
Інна Валентинівна
-доктор юридичних наук, член-кореспондент НАПрНУ, професор кафедри цивільного права N 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
14.СТЕФАНЧУК
Руслан Олексійович
-доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ, проректор з наукової роботи Національної академії прокуратури України
15.ЧАНИШЕВА
Галина Іванівна
-доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ, декан соціально-правового факультету, завідувач кафедри трудового права і права соціального забезпечення Національного університету "Одеська юридична академія"
16.ШУЛЬГА
Михайло Васильович
-доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ, завідувач кафедри земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
Секція кримінального та адміністративного судочинства
1.АНДРУШКО
Петро Петрович
-кандидат юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
2.БИТЯК
Юрій Прокопович
-доктор юридичних наук, академік НАПрНУ, професор, перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
3.БОЙКО
Андрій Михайлович
-доктор юридичних наук, професор, член Вищої ради юстиції
4.ДУДОРОВ
Олександр Олексійович
-доктор юридичних наук, завідувач кафедри кримінального права та правосуддя Запорізького національного університету
5.ЗАДОЯ
Костянтин Петрович
-кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
6.КАПЛІНА
Оксана Володимирівна
-доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
7.МАЛЯРЕНКО
Василь Тимофійович
-доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ, заслужений юрист України
8.НАВРОЦЬКИЙ
В'ячеслав Олександрович
-доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ
9.НОР
Василь Тимофійович
-доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ, завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, заслужений юрист України
10.СІРОТКІНА
Марія Вячеславівна
-кандидат юридичних наук, начальник відділу опрацювання правових позицій науково-експертного управління Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
11.ТАЦІЙ
Василь Якович
-доктор юридичних наук, професор, президент НАПрНУ, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
12.ТИХИЙ
Володимир Павлович
-доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ, віце-президент НАПрНУ - керівник Київського регіонального центру НАПрНУ, заслужений юрист України
13.ТЮТЮГІН
Володимир Ілліч
-кандидат юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права N 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
14.ШАКУН
Василь Іванович
-доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ, професор кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ
15.ШЕПІТЬКО
Валерій Юрійович
-доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ, завідувач кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
16.ШИБІКО
Василь Петрович
-кандидат юридичних наук, професор, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заслужений юрист України
Секція судоустрою і статусу суддів
1.БАБАНЛИ
Расім Шагінович
-кандидат юридичних наук, начальник науково-експертного управління Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
2.БУЛКАТ
Марина Сергіївна
-кандидат юридичних наук, заступник начальника управління - начальник юридичного відділу управління юридичного забезпечення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
3.ДОЛЕЖАН
Валентин Володимирович
-доктор юридичних наук, професор, професор кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного університету "Одеська юридична академія"
4.ГЛУЩЕНКО
Світлана Володимирівна
-кандидат юридичних наук, начальник управління забезпечення діяльності судової палати у цивільних справах апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
5.ГОРОДОВЕНКО
Віктор Валентинович
-доктор юридичних наук, голова Апеляційного суду Запорізької області, заслужений юрист України
6.КАПУСТИНСЬКИЙ
Віктор Анатолійович
-кандидат юридичних наук, керівник апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, заслужений юрист України
7.КІВАЛОВ
Сергій Васильович
-доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ, президент Національного університету "Одеська юридична академія", заслужений юрист України, народний депутат України
8.НАЗАРОВ
Іван Володимирович
-доктор юридичних наук, професор кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
9.ПРИТИКА
Дмитро Микитович
-доктор юридичних наук, академік НАПрНУ, народний депутат України.
( Додаток № 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 12 від 23.12.2011, № 7 від 30.03.2012, № 14 від 21.12.2012, № 1 від 08.02.2013; в редакції Постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 9 від 22.11.2013; із змінами, внесеними згідно з Постановою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 1 від 07.02.2014; в редакції Постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 4 від 25.09.2015 )