• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про умови надання Національним банком України індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за межі України

Національний банк України  | Лист від 05.01.1994 № 19019/44 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 05.01.1994
  • Номер: 19019/44
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 05.01.1994
  • Номер: 19019/44
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
N 19019/44 від 5.01.94
м.Київ
( Лист втратив чинність на підставі Постанови Нацбанку N 122 від 16.03.99 )
Про умови надання Національним банком України індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за межі України
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку N 153-3083 від 01.07.94 )
В доповнення до інструктивного листа НБУ від 24.12.93 N 19019/3027 "Про порядок надання індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за межі України", Національний банк України встановлює наступні умови надання індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами інвестицій за межі України:
1. Резиденти України можуть здійснювати інвестиції за межі України шляхом:
1) участі у підприємствах, що створюються спільно з іноземними юридичними та фізичними особами;
2) придбання частки у діючих іноземних підприємствах або придбання у власність діючих іноземних підприємств повністю;
3) створення за кордоном підприємств, що повністю належать українським інвесторам, а також відкриття за кордоном філій та інших відокремлених підрозділів;
4) придбання нерухомого і рухомого майна, інших майнових прав, а також будь-яких прав інтелектуальної власності;
5) придбання за кордоном та в Україні акцій, облігацій, інших цінних паперів іноземних держав, фірм, банків тощо, деномінованих у іноземній валюті, за винятком цінних паперів або інших корпоративних прав, отриманих фізичними особами-резидентами як дарунок або у спадщину;
6) в інших формах, які прямо не заборонені діючим законодавством України та країни інвестицій.
2. Резиденти України можуть здійснювати інвестиції за кордон з метою:
- створення спільних підприємств (чи підприємств, що повністю належать українським резидентам) та за умови одержання резидентом продукції цього підприємства (якщо існує потреба в такій продукції), гарантованості ринку збуту продукції СП за кордоном та використання цим СП української робочої сили;
( Абзац пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку N 153-3083 від 01.07.94 )
- участі в розробці та експлуатації за кордоном сировинних родовищ для одержання необхідної Україні сировини з використанням української робочої сили;
( Абзац пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку N 153-3083 від 01.07.94 )
- створення спільних підприємств (чи підприємств, що повністю належать українським резидентам) по організації послуг (сервісних, транспортних тощо) та завоюванню ринків збуту високотехнологічної продукції України.
3. Джерела фінансування інвестицій за межі України.
3.1. Резиденти України здійснюють інвестиції за кордон виключно за рахунок власних коштів, зарезервованих та облікованих на рахунках бухгалтерського балансу для здійснення інвестиції за кордон.
3.2. Здійснення інвестицій за кордон за рахунок бюджетних коштів дозволяється лише на підставі відповідної Постанови Верховної Ради України.
3.3. Здійснення інвестицій за кордон за рахунок кредитів, одержаних від уповноважених та іноземних банків, інших резидентів і нерезидентів, забороняється.
4. Порядок здійснення резидентами України інвестицій за кордон.
4.1. Здійснення резидентами України інвестицій за кордон (в тому числі на підставі доручень інших резидентів) потребує одержання індивідуальної ліцензії Національного банку України.
4.2. Право на одержання індивідуальної ліцензії на здійснення інвестиції за кордон мають резиденти України - юридичні особи, а також фізичні особи, які зареєстровані як підприємці згідно з Законом України "Про підприємництво".
4.3. Усі види інвестицій в грошовій формі за кордон (незалежно від суми інвестиції) повинні здійснюватись резидентами України у безготівковій формі виключно через кореспондентські рахунки уповноважених банків у банках країни інвестицій.
4.4. Усі надходження на користь резидентів в іноземній валюті (прибуток, дивіденди тощо), одержані від здійснення інвестиційної діяльності за межами України, підлягають зарахуванню на валютні рахунки резидентів в уповноважених банках після сплати податків та інших зборів, які передбачені законодавством іноземної держави.
4.5. У разі сплати резидентами України податків та інших зборів у країні інвестицій, резиденти повинні подати до уповноваженого банку та податкової інспекції офіційне підтвердження відповідного органу країни інвестицій про суми сплачених податків та інших зборів.
4.5.1. Суми податків та інших зборів враховуються уповноваженими банками лише у випадках здійснення вказаних платежів у країнах, що мають міждержавні угоди з Україною про запобігання подвійному оподаткуванню.
4.6. Порядок обов'язкового продажу валютних надходжень, а також подальшого використання валютних коштів, які надходять резидентам України від здійснення інвестиційної діяльності за кордоном, визначається чинним валютним законодавством України.
4.7. Облік валютних коштів, які знаходяться за межами України у вигляді інвестицій, а також доходів (прибутку) від іноземних інвестицій, здійснюється резидентами на відповідних рахунках бухгалтерського балансу (консолідованого балансу).
4.8. Одержання резидентами за кордоном дивідендів (прибутку) у будь-якій майновій формі, а також прав інтелектуальної власності, потребує їх обов'язкового декларування згідно з листом Національного банку України від 02.11.93 N 19013/2159 "Про порядок декларування валютних цінностей та іншого майна, яке перебуває за межами України".
Перший заступник Голови Правління О.О.Веселовський