• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснення (стосовно визначення органу, який має право здійснювати подовження строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України)

Міністерство юстиції України  | Лист від 19.01.2009 № 9468-0-26-08-20
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.01.2009
  • Номер: 9468-0-26-08-20
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.01.2009
  • Номер: 9468-0-26-08-20
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
19.01.2009 N 9468-0-26-08-20
Державній митній службі
Щодо надання роз'яснення
Відповідно до листа Держмитслужби від 17 грудня 2008 року N 11/2-15/13783 стосовно надання роз'яснення щодо визначення органу, який має право здійснювати подовження строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України, Міністерством юстиції, в межах компетенції, повідомляється.
Згідно із Положенням про Міністерство юстиції України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2006 року N 1577, Міністерство юстиції відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, дає роз'яснення законодавства державним органам, підприємствам, установам та організаціям з питань, що належать до його компетенції і пов'язані роботою управлінь юстиції, з питань організації виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів України, експертного забезпечення правосуддя, організації роботи нотаріату та органів реєстрації актів громадянського стану.
Разом з цим, при вирішенні порушеного питання слід враховувати наступне.
Відповідно до статті 204 Митного кодексу України (далі - Кодекс) тимчасове ввезення (вивезення) - це митний режим, відповідно до якого товари можуть ввозитися на митну територію України чи вивозитися за межі митної території України з обов'язковим наступним поверненням цих товарів без будь-яких змін, крім природного зношення чи втрат за нормальних умов транспортування.
Статтею 206 Кодексу визначено перелік товарів, щодо яких може надаватися дозвіл на тимчасове ввезення (вивезення) з умовним повним звільнення від оподаткування.
Згідно зі статтею 208 Кодексу загальний строк тимчасового ввезення (вивезення) товарів становить один рік з дня ввезення на митну територію України (вивезення з митної території України).
З урахуванням мети ввезення (вивезення) товарів та інших обставин строк, зазначений у частині першій цієї статті, може бути продовжений відповідним митним органом.
Відповідно до статті 209 Кодексу звільнення від сплати податків під час переміщення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення) регулюється виключно податковими законами України.
Згідно з частиною третьою статті 1 Закону України "Про систему оподаткування" ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.
Статтею 5 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено операції, що звільнені від оподаткування.
Так, відповідно до пункту 5.17 цієї статті Закону звільняються від оподаткування операції з тимчасового ввезення на митну територію України та подальшого вивезення з митної території України (а також з ввезення на митну територію України раніше вивезеного з митої території України) товарів за переліком, визначеним статтею 206 Митного кодексу України, та повітряних суден, які ввозяться на митну територію України за договорами оперативного лізингу. Строк тимчасового ввезення визнається статтею 208 Митного кодексу України. Кабінет Міністрів України має право продовжувати строк, визначений Митним кодексом України.
Враховуючи вищенаведене, на нашу думку, положення пункту 5.17 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" щодо права Кабінету Міністрів України продовжувати строк тимчасового ввезення, визначений Кодексом, стосується товарів, визначених статтею 206 Кодексу, та повітряних суден, які ввозяться на митну територію України за договорами оперативного лізингу, та застосовується виключно в рамках звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з тимчасового ввезення та подальшого вивезення з митної території України таких товарів.
При цьому, відповідно до підпункту "а" підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон) роз'яснення окремих положень податкового законодавства надаються контролюючими органами у порядку, визначеному відповідним центральним (керівним) органом контролюючого органу, виходячи із положень підпункту 4.4.1 цього пункту, принципів оподаткування, викладених у Законі України "Про систему оподаткування", та економічного змісту податку, збору (обов'язкового платежу), який розглядається.
Митні органи є контролюючими органами стосовно акцизного збору та податку на додану вартість (з урахуванням випадків, коли законом обов'язок з їх стягнення або контролю покладається на податкові органи), ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України (підпункт 2.1.1 пункту 2.1 статті 2 Закону) .
Заступник Міністра Л.В.Єфіменко