• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо належних дій у разі порушення субєктами зовнішньоекономічної діяльності строків переробки товарів на митній території України

Державна митна служба України  | Лист від 19.08.2006 № 11/2-10/9211-ЕП | Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
19.08.2006 N 11/2-10/9211-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10/9050-ЕП від 14.08.2008 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної служби N 11/2-15/13276-ЕП від 22.11.2006 ) ( Щодо змін додатково див. Лист Державної митної служби N 11/7-15/1355-ЕП від 10.02.2007 - до Листа внесено зміни згідно з Листом Державної митної служби N 15/212-ЕП від 12.02.2007 )
У зв'язку зі зверненнями митних органів щодо належних дій у разі порушення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності строків переробки товарів на митній території України повідомляємо.
Статтею 229 Митного кодексу України визначено, що переробка на митній території України - митний режим, відповідно до якого ввезені на митну територію України товари, що походять з інших країн, піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання, за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту.
Відповідно до статті 234 Митного кодексу України митні органи здійснюють контроль за обов'язковим обсягом виходу продуктів переробки, що утворюються в результаті переробки товарів на митній території України.
Згідно зі статтею 232 Митного кодексу України строк переробки товарів на митній території України встановлюється митним органом під час надання дозволу підприємству-резиденту, виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продукцією їх переробки, але, як правило, не може бути більшим ніж 90 днів. Виходячи з технологічних особливостей переробки, Кабінет Міністрів України за поданням відповідного міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади може встановлювати інші строки переробки товарів, ніж ті, що зазначені у частині другій цієї статті.
Таким чином, у разі не вивезення підприємством, якому надавався дозвіл на переробку товарів, продуктів переробки (готової продукції) за межі України у встановлений митним органом строк, митний орган на підставі статті 233 Митного кодексу України має право провести перевірку наявних у підприємства обсягів товарів, ввезених для переробки і продуктів їх переробки.
За результатами перевірки митний орган:
1. У разі виявлення у підприємства відсутності необхідних обсягів готової продукції або товарів, ввезених для переробки - розглядає питання про наявність ознак порушення митних правил, передбаченого статтею 336 Митного кодексу України;
2. За наявності необхідних обсягів готової продукції або товарів, ввезених для переробки, з урахуванням положень статей 235 і 236 Митного кодексу України - розглядає питання про наявність в діях підприємства ознак порушення митних правил, передбачених статтею 330 Митного кодексу України.
Також повідомляємо, що роз'яснення з питань нарахування митного збору за перебування під митним контролем товарів, ввезених в режимі переробки на митній території України, у випадку закінчення терміну дії дозволу на переробку таких товарів, надавалися митним органам листом Держмитслужби від 07.10.2005 N 11/4-15/12574-ЕП.
При цьому, відповідно до статті 76 Митного кодексу України від 12.12.91 N 1970-XII за перебування товарів та інших предметів під митним контролем нараховується митний збір за ставками, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України "Про ставки митних зборів" від 27.01.97 N 65.
( Абзац десятий в редакції Листа Державної митної служби N 11/2-15/13276-ЕП від 22.11.2006 )
Протягом часу дії митного режиму переробки на митній території України (до завершення митного оформлення у повному обсязі) під митним контролем перебувають як ввезені в режимі переробки товари, так і продукти їх переробки.
Враховуючи вищевикладене, при нарахуванні митного збору за перебування під митним контролем товарів, ввезених в режимі переробки на митній території України, у випадку закінчення терміну переробки таких товарів, базою оподаткування цим збором є митна вартість тієї частини товарів, ввезених в режимі переробки на митній території України, яка не розміщена у відповідний митний режим до закінчення строку переробки. При цьому, зазначений вид митного збору нараховується за вантажною митною декларацією, яка використовується під час декларування зазначеної частини неперероблених товарів або продуктів переробки.
( Абзац дванадцятий в редакції Листа Державної митної служби N 11/2-15/13276-ЕП від 22.11.2006 )
Поряд з цим, викладені заходи не вживаються, якщо до закінчення встановлених митним органом строків переробки підприємство задекларує товари, увезені для переробки, та/або продукти їх переробки відповідно до митного режиму митного складу для подальшого вивезення за межі України (ЕК74).
Разом з тим, після завершення визначеного законодавством строку зберігання товарів у режимі митного складу такі товари продовжують перебувати під митним контролем до моменту фактичного їх вивезення за межі митної території України. При цьому, митний збір підлягає нарахуванню на загальних підставах з дати завершення строку зберігання товарів у режимі митного складу.
Додатково звертаємо увагу, що з урахуванням положень статей 214, 229 та 235 Митного кодексу України, розміщені у режим митного складу товари до закінчення строку їх зберігання мають бути вивезені за межі митної території України відповідно до митного режиму експорту.
У разі невжиття підприємством заходів щодо вивезення за межі митної території України готової продукції, товарів, ввезених з метою переробки, або їх розміщення у відповідний митний режим, митниця розглядає питання стосовно ініціювання застосування до цього підприємства санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", з посиланням на порушення положень Митного кодексу України і Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Лист Держмитслужби від 29.11.2005 N 11/4-15/15193-ЕП вважати таким, що втратив чинність.
Перший заступник
Голови Служби

Р.А.Черкасський
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua