• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про класифікацію просоченого паперу та композиційного матеріалу з паперовим наповненням

Державна митна служба України  | Лист від 01.09.2009 № 11/4-10.14/8382-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.09.2009
  • Номер: 11/4-10.14/8382-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.09.2009
  • Номер: 11/4-10.14/8382-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
01.09.2009 N 11/4-10.14/8382-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Про класифікацію просоченого паперу та композиційного матеріалу з паперовим наповненням
На виконання статті 312 Митного кодексу України, з метою забезпечення однакового тлумачення УКТЗЕД, надаємо підходи до класифікації просоченого паперу та композиційного матеріалу з паперовим наповненням.
Згадані товари зазвичай мають паперову основу, просочену або просочену та покриту смолою, мають гладку поверхню (блискучу чи матову), з малюнком текстури дерева або без нього.
Товар за класифікацією згідно з УКТЗЕД можливо розглядати:
1) як виріб з паперу з нанесеним шаром пластмаси (просочений або просочений та покритий) у разі якщо товщина шару пластмаси не становить більш як половину загальної товщини матеріалу (група 48).
2) як композиційний полімерний матеріал де папір виконує функцію наповнювача або армувального засобу (група 39).
При класифікації згаданого товару необхідно керуватись Основними правилами інтерпретації УКТЗЕД, зокрема правилом 3 (b), яке визначає, серед іншого, що багатокомпонентні вироби, які складаються з різних матеріалів, класифікуються відповідно до матеріалу чи складових, що визначають основний характер товарів, за умови, що цей критерій можна застосовувати.
У Загальних положеннях до групи 48 (Пояснення до УКТЗЕД) визначено термін "просочений папір та картон".
Більша частина такого (просоченого) паперу і картону одержана в процесі обробки оліями, воском, пластмасами і т.д. Папір і картон після просочення набуває спеціальні властивості (наприклад, водо- чи жиронепроникність та іноді напівпрозорість чи прозорість) та використовуються переважно як захисний обгортковий чи ізоляційний матеріал (один з прикладів такого товару є калька).
Інший вид товару - папір та картон просочений речовиною та покритий шаром пластику.
За обов'язкової умови, що цей товар зберігає властивості паперу, класифікація такого товару визначається Приміткою 2 (g) до групи 48, де зокрема зазначено, що товар, основою якого є листова шарувата пластмаса з паперовим наповненням (композиційний матеріал), або в якому один шар паперу чи картону, покритий шаром пластмаси та в якому товщина шару пластмаси становить більш як половину всієї товщини матеріалу включається до групи 39.
Прикладом такого товару може бути папір та картон для виробництва упакувань напоїв та продуктів. У разі, коли товар зберігає властивості паперу та виконання застережень положень Примітки 2 (g) до групи 48, він розглядається в товарній позиція 4811.
Перевіркою зберігання властивості паперу та картону є крихкість. Просочений або просочений та покритий папір та картон групи 48 у разі згинання повинен мати властивості паперу та картону, тобто після згинання та при набутті попереднього вигляду не мати механічних надривів (тріщин).
Композиційний матеріал який декларується з назвою "папір просочений меламіно-формальдегідною смолою з односторонньо декорованою поверхнею призначеного для ламінування деревностружкових або деревноволокнистих плит" або "папір просочений сечовино- та меламіно-формальдегідними смолами, на одну із сторін якого нанесено декоративний малюнок, та додатково покритого шаром меламіноформальдегідної смоли" повністю втратив властивості паперу (тріскається при згинанні листа внаслідок крихкості), так як під час виробництва під високим тиском та температурою набув властивостей, які більш притаманні виробам з пластикових матеріалів.
Такий товар згідно Примітки 2 (g) виключається з групи 48 і розглядається у товарній позиції 3921 відповідно примітки 10 до групи 39, а також Пояснень до товарної позиції 3921, як шаруваті листи з пластмаси.
Враховуючи викладене, основним завданням при класифікації зазначених товарів є визначення збереження чи втрати властивостей паперу та товщини шару пластмаси у відповідності з Приміткою 2 (g) до групи 48.
Підходи до класифікації подібних підтверджуються інформацією, представленою в базі даних класифікаційних рішень Європейського співтовариства на офіційному WEB-сайті.
Заступник Голови Служби С.Д.Дериволков
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua