ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
22.08.2016 N 18151/6/99-99-12-02-03-15 |
Про розгляд звернення
Державна фіскальна служба України на звернення народного депутата України щодо строку подання суб'єктом господарювання, який обрав спрощену систему оподаткування, декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, повідомляє.
Пунктом 1 статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (зі змінами) передбачено, що валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов'язковому декларуванню.
Згідно зі ст. 1 Указу Президента України від 18 червня 1994 року N 319/94 "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами" (зі змінами) суб'єкти підприємницької діяльності України, незалежно від форм власності, щоквартально здійснюють декларування наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України.
Декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності за формою декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 25.12.95 р. N 207 (далі - наказ N 207).
Пунктом 3 наказу N 207 встановлено, що декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності за наведеною формою щоквартально у терміни, встановлені для подання квартальної та річної бухгалтерської звітності.
При цьому наказом N 207 не передбачено особливостей декларування валютних цінностей, доходів та майна для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Абзацом 2 п. 5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року N 419, встановлено, що квартальна або річна фінансова звітність подається підприємствами контролюючому органові у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток підприємств.
Відповідно до п. 137.4 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.
Ураховуючи викладене, суб'єкти підприємницької діяльності України, незалежно від форм власності та обраної системи оподаткування, щоквартально здійснюють декларування наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України.
Зокрема, згідно з п. 49. 18 Кодексу податкові декларації, крім випадків, передбачених Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18. 2 Кодексу);
календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18. 5 Кодексу, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18. 3 Кодексу).
Пунктом 52. 2 Кодексу встановлено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Голова | Р. Насіров |