• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про митне оформлення давальницької сировини в режим переробки на митній території України

Державна митна служба України  | Лист від 22.06.2004 № 25/2-9-17/7911-ЕП
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 22.06.2004
  • Номер: 25/2-9-17/7911-ЕП
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 22.06.2004
  • Номер: 25/2-9-17/7911-ЕП
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
22.06.2004 N 25/2-9-17/7911-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Про митне оформлення давальницької сировини в режим переробки на митній території України
Відповідно до роз'яснень Міністерства юстиції України від 07.05.2004 N 20-36-74 повідомляємо.
Статтею 229 Митного кодексу України встановлено, що переробка на митній території України - це митний режим, відповідно до якого ввезені на митну територію України товари, що походять з інших країн, піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання, за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту.
Відповідно до статті 232 цього Кодексу строк переробки товарів на митній території України обчислюється починаючи з дня завершення митного оформлення митним органом товарів, що ввозяться для переробки.
Строк переробки товарів на митній території України встановлюється митним органом під час надання дозволу підприємству-резиденту виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продукцією їх переробки, але, як правило, не може бути більшим ніж 90 днів.
Виходячи з технологічних особливостей переробки Кабінет Міністрів України за поданням відповідного міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади може встановлювати інші строки переробки товарів, ніж ті, що зазначені у частині другій цієї статті.
Разом з цим, відповідно до статті 1 Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" під операцією з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах розуміється сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, ввезені на митну територію України іноземним замовником (чи закуплені іноземним замовником за іноземну валюту в Україні) або вивезені за її межі українським замовником для використання у виробленні готової продукції. Давальницька сировина не може бути придбана іноземним замовником на митній території України за національну валюту України або отримана ним в результаті проведення інших операцій, у тому числі товарообмінних. Право власності на давальницьку сировину на кожному етапі її переробки, а також на вироблену з неї готову продукцію належить замовнику.
Згідно з статтею 2 цього Закону давальницька сировина, що ввозиться на митну територію України іноземним замовником, обкладається ввізним митом за ставками Єдиного митного тарифу України, податками та зборами, що справляються при ввезенні товарів відповідно до законодавства.
Сплата ввізного мита, податків та зборів (крім митних зборів) провадиться українським виконавцем шляхом видачі простого векселя органу державної податкової служби за місцезнаходженням виконавця із строком платежу, що дорівнює строку здійснення операції з давальницькою сировиною, але не більш як на 90 календарних днів з моменту оформлення ввізної вантажної митної декларації. Сума, зазначена у векселі, визначається у валюті контракту на здійснення операцій з давальницькою сировиною.
Виходячи з технологічних особливостей виробництва Кабінет Міністрів України за поданням відповідного міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади може встановлювати інші строки виконання окремих видів операцій з давальницькою сировиною.
Відповідні органи державної податкової служби можуть давати дозвіл на відстрочення оплати векселів або погашення письмових зобов'язань окремим суб'єктам підприємницької діяльності, які здійснюють операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах на умовах податкового кредиту, до настання строку фактичного відвантаження готової продукції іноземному замовнику. За користування кредитом суб'єкт підприємницької діяльності вносить до бюджету, до якого він сплачує податок на прибуток підприємств, щомісячну плату виходячи з облікової ставки Національного банку України від суми, визначеної у векселі. Розмір облікової ставки визначається на останній день періоду, за який сплачується зазначена плата.
Враховуючи наведене, встановлення інших строків переробки товарів на митній території та виконання окремих видів операцій з давальницькою сировиною, визначених відповідними законодавчими актами, віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України.
В свою чергу відповідні органи державної податкової служби мають право на надання дозволу на відстрочення оплати векселів або погашення письмових зобов'язань окремим суб'єктам підприємницької діяльності, які здійснюють операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах на умовах податкового кредиту.
У зв'язку з викладеним, Державна митна служба відкликає листи від 05.04.99 N 11/2-3763 та від 15.04.98 N 11/1-3689.
Перший заступник Голови Служби М.Іванюк
WEB MD Office "НПО Поверхность", www.master-d.com.ua