• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд звернення

Державна фіскальна служба України | Лист від 11.08.2016 № 17513/6/99-99-15-03-02-15
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.08.2016
  • Номер: 17513/6/99-99-15-03-02-15
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.08.2016
  • Номер: 17513/6/99-99-15-03-02-15
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
11.08.2016 N 17513/6/99-99-15-03-02-15
Про розгляд звернення
Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку складання розрахунків коригування до податкових накладних, складених при отриманні попередньої оплати за товар, при збільшенні вартості на одиницю продукції, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - ПКУ), повідомляє.
Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;
б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку. (підпункт 192.1.2 пункту 192.1 статті 192 ПКУ).
Відповідно до пункту 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267, (далі - Порядок N 1307) податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
У разі якщо частка товару/послуги не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку 1 до податкової накладної і в повній вартості враховується у податковій накладній та загальних податкових зобов'язаннях.
Згідно із пунктом 21 Порядку N 1307 у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Враховуючи зазначене, у випадку коли після здійснення попередньої оплати за товар/послугу відбувається зміна (збільшення) їх повної вартості, а частка товару/послуги, яка відповідає такій попередній оплаті, не містить відокремленої вартості, то до податкових накладних, складених при отриманні такої попередньої оплати, складається розрахунок коригування, в якому зазначається зміна кількісних (пропорційно сумі отриманої попередньої оплати (дробове число)) та вартісних показників, а також складається податкова накладна на різницю між повною вартістю товару/послуги та отриманою попередньою оплатою.
При цьому у розрахунку коригування, зокрема
у графі 7 "Зміна кількості, об’єму, обсягу (-) (+)" указується кількість (частка) товарів/послуг, щодо яких проводиться зміна поставки (зі знаком "-" при зменшенні кількості, зі знаком "+" при збільшенні);
а у графі 8 "Ціна постачання товарів/послуг" вказується фактична ціна без врахування ПДВ, за якою раніше було здійснено постачання;
у графі 9 "Зміна ціни (-) (+)" вказується сума різниці між раніше визначеною ціною домовленості та фактичною ціною, за якою здійснено постачання: значення зі знаком "+" у разі збільшення ціни товару; значення зі знаком "-" у разі зменшення ціни товару;
у графі 10 "Кількість постачання товарів/послуг" відображається фактична кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг, зазначена у графі 6 податкової накладної, до якої складено розрахунок коригування.
В. о. заступника ГоловиМ. В. Продан