• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо реєстрації платників акцизного податку та порядку створення акцизних складів

Державна фіскальна служба України | Лист від 29.03.2016 № 6854/6/99-99-21-05-15
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 29.03.2016
  • Номер: 6854/6/99-99-21-05-15
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 29.03.2016
  • Номер: 6854/6/99-99-21-05-15
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДФС
Лист
29.03.2016 № 6854/6/99-99-21-05-15
Щодо реєстрації платників акцизного податку та порядку створення акцизних складів
Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців, до початку здійснення реалізації пального.
Згідно з підпунктом 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу реалізація пального – будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.
Отже, обов’язок Підприємства зареєструватись як платник акцизного податку з реалізації пального залежить від виду договору, на підставі якого ним здійснюється передача (відпуск, відвантаження) пального. Якщо відпуск (відвантаження) пального здійснюється не на підставі договорів зберігання, а на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування, договорів про виробництво із сировини замовника, особа, яка здійснює такі операції, підлягає обов’язковій реєстрації як платник акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців, до початку здійснення реалізації пального.
Відповідно до підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Кодексу акцизний склад – це приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.
Таким чином, якщо юридична особа надає іншим особам послуги зі зберігання, навантаження-розвантаження пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), вона повинна створити акцизний склад незалежно від того, хто є власником цього пального.
Порядок реєстрації платників акцизного податку з реалізації пального визначено розділом ІІ Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 113 (далі – Порядок).
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою заяви, форма якої затверджується Міністерством фінансів України (далі – заява).
Згідно з пунктом 6 розділу ІІ Порядку у заяві в розрізі КОАТУУ надається інформація про всі введені в експлуатацію пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) з реалізації пального. Такі відомості мають містити перелік всіх пунктів з реалізації пального, де платником здійснюються операції, що відносяться до операцій з реалізації пального, визначені абзацом другим підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, незалежно від того перебувають чи ні такі пункти у власності або оренді платника податку.
Звертаємо увагу, що в акті інвентаризації обсягів залишку пального власником такого пального зазначається інформація щодо його залишків, наявних у місцях зберігання у власних або орендованих ємностях, ємностях для транспортування, а також обсягів залишку пального, переданого іншим суб’єктам господарювання на підставі договорів зберігання. Також обов’язково надається інформація щодо правовстановлюючих документів на об’єкти зберігання пального та документів, що засвідчують правові підстави їх експлуатації із зазначенням даних контрагентів за укладеними договорами (код ЄДРПОУ та назва контрагента).