• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про визнання протиправною та скасування постанови від 17 липня 2009 року № 770

Спеціалізовані суди | Ухвала, Справа від 03.03.2011 № 2а-6508/10/2670
Реквізити
  • Видавник: Спеціалізовані суди
  • Тип: Ухвала, Справа
  • Дата: 03.03.2011
  • Номер: 2а-6508/10/2670
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Спеціалізовані суди
  • Тип: Ухвала, Справа
  • Дата: 03.03.2011
  • Номер: 2а-6508/10/2670
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
03.03.2011Справа № 2а-6508/10/2670
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді - Костюк Л.О., суддів: Троян Н.М., Бужак Н.П., при секретарі: Бундукову С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу заступника Генерального прокурора України на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 вересня 2010 року про залишення позовної заяви без розгляду у справі за позовом заступника Генерального прокурора України до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб: Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", Дочірнього підприємства Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України" "Фаворит-Плюс" про визнання протиправною та скасування постанови від 17 липня 2009 року № 770, -
ВСТАНОВИВ:
В квітні 2010 року заступник Генерального прокурора України звернувся в Окружний адміністративний суд м. Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просив визнати протиправною та скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 р. № 770 "Про особливості закупівлі товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій" (а.с. 4 - 7).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 липня 2010 року до участі у справі № 2а-6508/10/2670 залучено державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача та дочірнє підприємство Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України" "Фаворит-Плюс" як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача (а.с. 79 - 81)
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 вересня 2010 року позовну заяву заступника Генерального прокурора України до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб: Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" та Дочірнього підприємства Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України" "Фаворит-Плюс" про визнання протиправною та скасування постанови "Про особливості закупівлі товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій" від 17 липня 2009 року № 770 залишено без розгляду (а.с. 91 - 94).
Не погоджуючись із вказаною ухвалою суду першої інстанції, заступник Генерального прокурора України подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.09.2010 р. у справі № 2а-6508/10/2670, справу № 2а-6508/10/2670 за позовом заступника Генерального прокурора України до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та скасування постанови № 770 від 17.07.2009 р. "Про особливості закупівлі товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій" направити до Окружного адміністративного суду м. Києва для продовження розгляду, мотивуючи тим, що вказана ухвала винесена за невідповідності висновків суду обставинам справи, з порушенням норм матеріального та процесуального права, що відповідно до ст. 202 КАС України є підставою для її скасування та ухвалення нового рішення (а.с. 100 - 101).
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення учасників судового розгляду та, перевіривши матеріали справи колегія суддів вважає, що апеляційна скарга заступника Генерального прокурора України підлягає задоволенню, ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 вересня 2010 року про залишення позовної заяви без розгляду - скасуванню, справа - направленню до суду першої інстанції для продовження розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України суд апеляційної інстанції скасовує рішення суду першої інстанції та ухвалює нове, якщо встановить порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Постановляючи ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, суд першої інстанції виходив з того, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Проте з таким висновком суду першої інстанції колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду не погоджується, виходячи з наступного.
У відповідності до ст. 21 Закону України "Про прокуратуру" протест на акт, що суперечить закону, приноситься прокурором, його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу. У такому ж порядку приноситься протест на незаконні рішення чи дії посадової особи.
У протесті прокурор ставить питання про скасування акта або приведення його у відповідність з законом, а також припинення незаконної дії посадової особи, поновлення порушеного права.
Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта і підлягає обов'язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у десятиденний строк після його надходження. Про наслідки розгляду протесту в цей же строк повідомляється прокурору.
У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. Заяву до суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту або закінчення передбаченого законом строку для його розгляду. Подача такої заяви зупиняє дію правового акта.
Як вбачається з матеріалів справи, Генеральним прокурором України принесений протест від 24.03.2010 р. № 07/4-62вих-10 на постанову Кабінету Міністрів України "Про особливості закупівлі товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій" від 17.07.2009 р. № 770 (а.с. 8 - 9).
За наслідками розгляду протесту, Кабінетом Міністрів України за підписом Першого віце-прем'єр-міністра України на адресу Генерального прокурора України Медведька О.І. направлено лист, яким відхилено протест Генерального прокурора України на постанову Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 р. № 770 "Про особливості закупівлі товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій", який сектором реєстрації вхідної кореспонденції Секретаріату Генеральної прокуратури України зареєстрований 9 квітня 2010 року (а.с. 11 - 12).
Не погодившись з відхиленням протесту, заступник Генерального прокурора України 26 квітня 2010 року звернувся з адміністративним позовом до суду першої інстанції з вимогами про визнання протиправною та скасування постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 р. № 770 "Про особливості закупівлі товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій" (а.с. 4 - 7).
Як зазначалось вище, заяву до суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту.
Виходячи з цього, останнім днем подання такої заяви є 24 квітня 2010 року (субота).
Проте, відповідно до ч. 6 ст. 103 КАС України , якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Таким днем є 26 квітня 2010 року (понеділок), яким власне і зареєстрований адміністративний позов заступника Генерального прокурора України.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що строк, передбачений статтею 21 Закону України "Про прокуратуру" відносно оскарження до суду першої інстанції опротестованого акта, протест на який було відхилено, заступником Генерального прокурора України не пропущений.
Отже, в зв'язку з тим, що при постановленні оскаржуваної ухвали судом першої інстанції були порушені норми процесуального права, вбачаються підстави для її скасування та направлення справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду визначені в ст. 199 КАС України .
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 199 КАС України суд апеляційної інстанції, встановивши невідповідність ухвали суду першої інстанції про залишення позовної заяви без розгляду вимогам закону та дійшовши висновку про необхідність її скасування, наділений повноваженням направити справу для продовження розгляду.
За таких обставин колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу заступника Генерального прокурора України задовольнити та у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 199 КАС України направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції було порушено норми процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання про залишення позовної заяви без розгляду. В зв'язку з цим колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу заступника Генерального прокурора України - задовольнити, а ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 вересня 2010 року про залишення позовної заяви без розгляду - скасувати з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160, 165, 167, 195, 196, 199, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України , колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу заступника Генерального прокурора України задовольнити.
Ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 вересня 2010 року про залишення позовної заяви без розгляду скасувати.
Справу за позовом заступника Генерального прокурора України до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб: Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", Дочірнього підприємства Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України" "Фаворит-Плюс" про визнання протиправною та скасування постанови від 17 липня 2009 року № 770 направити до Окружного адміністративного суду м. Києва для продовження розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Ухвалу виготовлено в повному обсязі: 09.03.2011.
Головуючий суддяЛ.О. Костюк
Судді:Н.М. Троян
Н.П. Бужак
( Текст взято з сайту Єдиного державного реєстру судових рішень http://www.reyestr.court.gov.ua/ )