• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про класифікацію полімерів і співполімерів

Державна митна служба України  | Лист від 26.08.2008 № 29/2-12.1/6205-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.08.2008
  • Номер: 29/2-12.1/6205-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.08.2008
  • Номер: 29/2-12.1/6205-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
26.08.2008 N 29/2-12.1/6205-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Про класифікацію полімерів і співполімерів
До відома та використання у роботі, для забезпечення проведення ідентифікації та правильної класифікації полімерів і співполімерів повідомляємо наступне.
Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно з вимогами УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" від 05.04.01 N 2371-III (із змінами та доповненнями) та з урахуванням Пояснень до УКТЗЕД, затверджених Наказом ДМСУ від 31.01.04 N 68 із змінами та доповненнями)
Законом України від 05.04.01 N 2371-III, а саме Приміткою 4 до групи 39 визначено термін "співполімер" (сополімер), який означає усі полімери, в яких частка жодної мономерної ланки не становить 95 мас.% або більше загального вмісту полімеру.
Співполімери включають продукти співполіконденсації, продукти, що утворюються приєднанням, блок-співполімери і прищеплені співполімери.
Для класифікації полімерів і співполімерів згідно з УКТЗЕДна рівні товарних підпозицій, категорій і підкатегорій застосовують ОПІ 6 з врахуванням вимог Примітки 1 до підпозицій (до групи 39).
1. У будь-яку товарну позицію цієї групи полімери (включаючи співполімери) і хімічно модифіковані полімери слід включати відповідно до таких положень:
A) якщо існує підпозиція "інші" на тому самому рівні:
1) префікс "полі" у назві специфічного полімеру у формулюванні підпозиції (наприклад, поліетилен або поліамід-6,6) означає, що складова мономерна ланка або складові мономерні ланки зазначеного полімеру, взяті разом, повинні становити 95 мас. % або більше від загального вмісту полімеру;
3) хімічно модифіковані полімери включаються до підпозиції "інші" за умови, що ці хімічно модифіковані полімери не включені до іншої, більш специфічної підпозиції;
4) полімери, що не відповідають умовам, наведеним у пунктах 1, 2 або 3, повинні включатися до тієї самої підпозиції з числа тих, що залишилися, підпозицій того самого рівня, яка включає полімери з мономерною ланкою, що домінує за масою серед будь-яких інших індивідуальних співмономерів. З цією метою мономерні ланки, з яких складаються полімери, зазначені в одній і тій самій підпозиції, мають розглядатися разом. Порівнювати необхідно лише ті співполімерні ланки, з яких складаються полімери підпозицій одного рівня;
2. B) у разі відсутності підпозиції "інші" на тому самому рівні (Із врахуванням другого абзацу розділу: Класифікація полімерів (включаючи співполімери) та хімічно модифікованих полімерів, Примітки 1 до підпозицій, Пояснень до УКТЗЕТ, де зокрема зазначено: підпозиція "інші" не включає такі підпозиції як "інші поліефіри складні" та "з інших полімерних матеріалів" (тобто назва "інші" не є тотожна товарним підпозиціям, що мають назву "інші поліефіри складні" або "з інших полімерних матеріалів):
1) полімери слід включати до підпозицій, які охоплюють полімери з мономерною ланкою, що домінує за масою серед будь-яких інших індивідуальних співмономерів. Із цією метою мономерні ланки, з яких складаються полімери, зазначені в одній і тій самій підпозиції, повинні розглядатися разом. Порівнюватися повинні тільки співполімерні ланки, з яких складаються полімери підпозиції одного рівня;
2) хімічно модифіковані полімери потрібно зазначати у підпозиції, яка відповідає немодифікованому полімеру.
Суміші полімерів потрібно зазначати у тій самій підпозиції, що і полімери, отримані з тих самих мономерних ланок у тих самих пропорціях.
Відповідно до Галузі акредитації на право вимірювань, наявної методичної та технічної бази експертними підрозділами Управління при проведенні досліджень полімерів та виробів з них визначаються наступні показники:
- ідентифікація полімерів;
- визначення якісного складу полімерів та співполімерів;
- наявність домішок у складі полімерних матеріалів (мінеральні домішки, леткі сполуки, пластифікаторів), тощо;
- встановлення показників необхідних для ідентифікації полівінілхлориду (ПВХ).
Показники, які не визначаються в експертних підрозділах Управління:
- встановлення переважного вмісту мономерних ланок (мас. %) у складі співполімерів;
- визначення характеристичної в'язкості поліетилентерефталату;
- визначення кількісного вмісту пластифікатора.
Для визначення показників, які необхідні для класифікації товару та не визначаються експертними підрозділами Управління, необхідно вимагати від суб'єктів ЗЕД надання достовірної інформації товаровиробника, а саме: технічної або технологічної документації із зазначенням відомостей про склад, властивості та призначення товару (технічні умови, технологія виготовлення, специфікації, каталоги й паспортні дані на вироби товаровиробників, дозволи, маркувальні етикетки, робочі креслення тощо).
Також повідомляємо, що згідно хімічної номенклатури для гомополімерів, наприклад, поліетилену зазначається префікс "полі" і далі наводиться назва мономеру, "етилен". В той же час для співполімерів у назві зазначається частинка "спів" або "со", зазвичай між назвами мономерів, що утворили співполімер, наприклад полі(акрилонітрил-співстирол) або співполімер метилакрилату з етиленом.
Для прикладу наводимо класифікацію товару "поліетилен лінійний низької густини, гранульований" з питомою густиною 0,918 г/куб. см з вмістом (альфа)-олефінів - 4,53%.
Згідно з Приміткою 4 до групи 39, з урахуванням хімічного складу поліетилену, де вміст мономерних ланок перевищує 95 % (100 - 4,53 = 95,47), такий полімер не може розглядатись як співполімер і класифікується згідно з УКТЗЕД в товарній підкатегорії 3901 10 10 00.
У разі коли б вміст мономерної ланки (альфа)-олефінів в співполімері етилену з (альфа)-олефінами перевищував 5 % такий полімер повинен розглядатись в товарній під категорії 3901 90 90 90 як співполімер.
Т.в.о. начальника Управління О.М.Литвин
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua