• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо класифікації товарів "рідкокристалічні панелі" та "плазмові панелі"

Державна митна служба України  | Лист від 01.07.2009 № 11/4-10.14/6203-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.07.2009
  • Номер: 11/4-10.14/6203-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.07.2009
  • Номер: 11/4-10.14/6203-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
01.07.2009 N 11/4-10.14/6203-ЕП
Начальникам регіональних
митниць,
начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Щодо класифікації товарів "рідкокристалічні панелі" та "плазмові панелі"
У зв'язку із запитами митниць та з метою однозначного підходу до класифікації товарів "LCD (рідкокристалічна) панель" та "плазмова панель" згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) інформуємо про наступне.
Сучасні "LCD панелі" та "плазмові панелі" виготовляються з прийнятими стандартами співвідношення сторін та бувають: звичайні, із співвідношенням сторін 4:3 або 5:4 та широкоформатні (wide), із співвідношенням сторін 16:10 або 16:9. Розподільча здатність визначається кількістю пікселей по горизонталі та вертикалі.
LCD-панель (рідкокристалічна панель) представляє собою пристрій, що включає в себе рідкокристалічну матрицю кольорового зображення з фіксуючою рамкою (мал. 1), оснащену або не оснащену електричними з'єднувачами. LCD-панель може містити або не містити модулі управління панеллю - контролер та інвертор (мал. 2), які лише забезпечують управління та подачу напруги на потрібний піксель і лампу підсвічування та не містять компонентів, які дозволяли б характеризувати цей виріб як незавершений товар, що має конкретні функції, та може класифікуватись згідно з правилом 2а.
(мал. 1) LCD-панель, передня частина панелі;
(мал. 2) LCD-панель з модулями управління (контролером та інвертором), задня частина панелі;
(мал. 3) LCD-панель з вбудованим модулем управління, задня частина панелі;
LCD-панелі широко використовуються для виробництва як моніторів так і телевізорів. У разі відсутності специфічних компонентів (наприклад, телевізійного тюнера), вони не здатні генерувати зображення та приймати телерадіомовні сигнали.
З питань віднесення товару до відповідної товарної позиції та визначення коду товару згідно з УКТЗЕД повідомляємо про наступне.
Згідно Правила 1 ОПІ з метою класифікації вищезазначеного товару можуть розглядатися, на перший погляд, такі товарні позиції: 8531 - "Електрообладнання звукове або візуальне сигналізаційне (наприклад ...індикаторні панелі...)" та 9013 - "Пристрої на рідких кристалах...".
Товарна позиція 8531 згідно з ГС включає електроустаткування звукове або візуальне сигналізаційне. Таким чином, для класифікації у цій позиції, пристрої повинні бути визначені як "сигналізаційні". У поясненнях до Гармонізованої системи до цієї позиції досить детально описані типи "сигналізаційних" індикаторних панелей та характеристики, які вони повинні мати, щоб бути включеними до цієї позиції. Зокрема зазначається, що "панелі індикаторні та аналогічні використовуються (наприклад, в офісах, готелях і промислових підприємствах) для виклику персоналу, вказуючи, де потрібен цей персонал або послуга, а також для індикації зайнятості приміщення. Вони включають: індикатори приміщення; індикатори числові; індикатори для офісу; індикатори ліфтові, панелі індикаторні станційні тощо.
У цій товарній позиції класифікуються тільки такі рідкокристалічні панелі, призначення та функції яких обмежені "візуальним сигналізуванням".
Товарна позиція 9013 згідно з УКТЗЕД включає тільки пристрої на рідких кристалах, крім виробів, конкретніше згаданих в інших товарних позиціях.
Таким чином, відповідно до вищевикладеного, класифікація LCD-панелей проводиться на підставі Правил 1, 6 Основних правил інтерпретації класифікації товарів, а саме у товарній підкатегорії 9013 80 20 00 з описом: "кольорові пристрої на рідких кристалах з активною матрицею".
Термін "плазмова панель" (плазмовий модуль, екран) - слід розуміти як безкорпусний пристрій, до складу якого входить плазмовий матричний модуль для показу зображень з фіксуючою рамкою, оснащений або не оснащений електричними з'єднувачами, що містить або не містить електронні модулі управління газовими розрядами, що формують зображення.
(мал. 4) плазмовий модуль, передня частина.
(мал. 5) плазмовий модуль, задня частина.
Такі плазмові панелі не містять жодних специфічних компонентів, завдяки яким могли б генерувати зображення або приймати телерадіомовні сигнали. На теперішній час їх широко використовують для виготовлення плазмових відеомоніторів або телевізорів. Плазмова панель відрізняється від відеомонітора відсутністю корпусу, гнізд для з'єднання системного блоку з монітором, кнопок управління, а від плазмового телевізора - відсутністю TV-тюнера для прийому телевізійних каналів.
Товарна позиція 8529 згідно з УКТЗЕД включає частини, призначені виключно або головним чином для апаратури товарних позицій 8525-8528.
Таким чином, згідно з викладеним, вищеописані плазмові панелі мають класифікуватися у товарній підкатегорії 8529 90 81 00 згідно з УКТЗЕД.
Заступник голови Служби С.Д.Дериволков
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua
( Малюнки не наводяться )