ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
24.09.2007 N 29/1-11/5685-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць,
начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Щодо ідентифікації виробів з металу бувших у вжитку
З метою однозначної класифікації товарів згідно з вимогами товарної номенклатури Митного тарифу України, який затверджено Законом України від 05.04.01 N 2371-III "Про Митний тариф України", а також для запобігання випадкам сплати митних платежів не в повному обсязі через неправильну класифікацію товарів при митному оформленні повідомляємо.
У групі 73 УКТЗЕД класифікуються труби в відповідних товарних позиціях, в залежності від призначення, діаметра, складу, укомплектованості, тощо. Труби, які були у вжитку та придатні для використання по прямому призначенню в УКТЗЕД не виділені окремо та класифікуються за тим же кодом, що й нові труби.
В Примітці 8а) до розділу XV УКТЗЕД термін "відходи та брухт" визначено як "...металеві вироби, які остаточно не придатні для використання за призначенням внаслідок поломки, розрізів, зношення або інших причин". Проте, до відходів та брухту не включаються вироби, які після ремонту чи реконструкції або без них можуть бути використані для виконання ними колишніх функцій чи пристосовані для інших цілей.
Труби, демонтовані (які були у вжитку) та визнані такими, що не придатні для використання за основним призначенням (наприклад, з причин корозії внаслідок довготривалого зберігання, що унеможливлює відновлення труб; або через наявність надрізів, тріщин, внутрішніх дефектів; або із-за змін технічних параметрів труб чи хімічного складу сплаву; або внаслідок змін технологій, при яких труби вироблені і призначені для цих технологій, тобто "морально застаріли" та не можуть використатись за призначенням, тощо), класифікуються як відходи та брухт чорних металів.
Враховуючи викладене, для прийняття рішення про класифікацію труб згідно з УКТЗЕД як таких що були у вжитку, або непридатних для використання по основному призначенню (брухт), у відповідності до статті 45, 88 та 314 Митного кодексу України пропонуємо вимагати від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності наступні документи:
- комісійні акти про демонтаж та ціль демонтажу труб із зазначенням придатності чи непридатності для подальшого використання за призначенням;
- висновки лабораторій та установ щодо придатності використання труб за призначенням (із зазначенням марки сплаву, дефектності та механічних властивостей труб), які мають державну акредитацію та мають право видавати сертифікати якості на метали відповідно до ст. 16 Закону України від 11.02.98 N 113/98-ВР "Про метрологію та метрологічну діяльність";
- документи, які свідчать про залишкову вартість труб (висновок експерта, який має державну акредитацію, щодо оцінки вартості труб).
Труби, які не використали свій ресурс та демонтовані таким чином, що можуть бути монтовані в іншому місці та використовуватись за тим же призначенням класифікуються за основним призначенням.
Труби, на які був установлений термін експлуатації, що демонтовані з цієї причини та в наступному не можуть використовуватись за призначенням а також не можуть бути відновлені та пристосовані як труби, повинні розглядатись як відходи та брухт (наприклад труби для нафтопроводу, демонтовані з причин закінчення терміну експлуатації).
Листами Міністерства промислової політики України надані переліки установ, які мають державну акредитацію (атестацію) і мають право відповідно до статті 13 та 16 Закону України від 11.02.98 N 113/98-ВР "Про метрологію та метрологічну діяльність" видавати сертифікати якості на металопродукцію.
Начальник Управління | І.П.Рамусь |
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua