• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд звернення

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 03.12.2024 № ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 03.12.2024
  • Номер: ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 03.12.2024
  • Номер: ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація
03.12.2024 № 5526/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство), керуючись положеннями статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Товариство здійснює діяльність у сфері проведення азартних ігор.
У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахункових операцій Товариство звернулось до податкового органу із наступними запитаннями:
1. Чи повинен Z-звіт містити, як результуючий показник, розділ "Виручка" або аналогічний по значенню розділ? Якщо "так" – то яким нормативно-правовим документом це урегульовано?
2. Чи може результуючий показник (розділ "Виручка" або аналогічний йому) між сумою "продажів" та "повернень" z-звіту відображатись зі знаком "мінус"?
3. Чи повинен z-звіт обов'язково містити дані щодо підсумку результатів операцій з продажу та повернень у вигляді різниці між ними?
Перед надання відповіді на вказані вище питання слід зауважити, що Товариству уже надавались індивідуальна податкова консультація із подібних питань, яка зареєстрована в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій та розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
У доповнення до уже наданої Товариству індивідуальної податкової консультації повідомляємо таке.
Щодо питання 1
Слід зауважити, що ні Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, ні Вимоги щодо забезпечення виконання фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 р.
№ 199, (далі – Вимоги) не встановлюють обов’язку щодо вказання у фіскальних звітних чеках, які створюються реєстраторами розрахункових операцій та програмними реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) такого реквізиту як "Виручка".
Поряд із цим, фіскальні звітні чеки, які формуються РРО/ПРРО, мають містити підсумки розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), а також підсумки розрахункових операцій за сумами коштів, виданих покупцям (споживачам послуг), якщо такий підсумок не дорівнює нулю.
Звертаємо увагу, що такі підсумки слід відображати з урахуванням особливостей визначених Вимогами.
Щодо питання 2
Як уже повідомлялось Товариству в індивідуальній податковій консультації, підсумки розрахунків як при продажу товарів (надані послуг) так і за операціями з повернення коштів сумуються, а тому у фіскальних звітних чеках не може виникати від’ємних значень.
Додатково слід зауважити, що інформація про виторги РРО/ПРРО є однією з найважливіших ланок контролю за законністю ведення господарської діяльності, повнотою відображення торговельної виручки та відповідно загального обсягу отриманого суб’єктами господарювання доходу за будь-який період часу, не залежно від звітного періоду обчислення та самостійного нарахування певних податків і зборів, що проводяться платниками податків.
При цьому, в обов’язковому порядку слід враховувати, що дані фіскальних звітних чеків РРО/ПРРО не є підставою для визначення зобов’язань платників податків із сплати податків та зборів, а є унікальним елементом контролю щодо повноти їх відображення.
Зазначена особливість і специфіка проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг має місце через те, що загальна сума проведених розрахунків не буде дорівнювати сумі фактично отриманих доходів, тому, що містить в собі та є збільшеною не тільки на суму помилково проведених, анульованих операцій і розрахунків пов’язаних з поверненням товарів (не наданням послуг), але ще й не враховує сум фактично понесених витрат, які супроводжують ведення господарської діяльності суб’єктів господарювання.
Щодо питання 3
Фіскальні звітні чеки можуть містити відомості щодо різниці між підсумками операцій з продажу та повернення лише як додаткову інформацію про загальну суму проведених розрахунків.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
________________________________________________________________________________
Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.