• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про застосування Тимчасового Порядку внесення грошової застави при ввезенні громадянами товарів та транспортних засобів на митну територію України та її повернення

Державна митна служба України  | Лист, Порядок від 23.11.2001 № 2/13-5486-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист, Порядок
  • Дата: 23.11.2001
  • Номер: 2/13-5486-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист, Порядок
  • Дата: 23.11.2001
  • Номер: 2/13-5486-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
N 2/13-5486-ЕП від 23.11.2001
Начальникам митних органів
Головним бухгалтерам
( Лист скасовано на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-17/12074-ЕП від 03.11.2008 )
Про застосування Тимчасового Порядку внесення грошової застави при ввезенні громадянами товарів та транспортних засобів на митну територію України та її повернення
( На доповнення додатково див. Лист Держмитслужби N 1/13-5723-ЕП від 07.12.2001 )
У зв'язку з набранням 24.11.2001 чинності Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" від 13.09.2001 N 2681-III до моменту здійснення державної реєстрації в Міністерстві юстиції Порядку внесення грошової застави при ввезенні громадянами товарів та транспортних засобів на митну територію України та її повернення, прошу керуватись Тимчасовим Порядком внесення грошової застави при ввезенні громадянами товарів та транспортних засобів на митну територію України внесення та її повернення, що додається.
Порядок внесення та повернення грошової застави шляхом застосування пластикових карток буде доведено додатково.
Перший заступник
Голови Служби
О.Б.Єгоров
Порядок
внесення грошової застави при ввезенні громадянами товарів та транспортних засобів на митну територію України та її повернення
Цей Порядок визначає механізм внесення грошової застави митним органам під час ввезення громадянами товарів та транспортних засобів на митну територію України та її повернення.
1. Визначення термінів.
У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
громадяни - фізичні особи - резиденти та нерезиденти, які не є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності;
громадяни-резиденти - громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України;
громадяни-нерезиденти - іноземці, громадяни України, особи без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України;
товари - будь яка продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, призначені для відчуження, що переміщуються через митний кордон України та не можуть бути віднесені до особистих речей або транспортних засобів та окремих номерних вузлів до них;
транспортний засіб - пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також установленому на ньому спеціального обладнання чи механізмів;
грошова застава - грошове забезпечення виконання зобов'язань громадянина щодо вивезення товарів, тимчасово ввезених на територію України та транспортних засобів, заявлених під час ввезення на митну територію України як таких, що ввозяться з метою транзиту;
переміщення через митний кордон України - ввезення на митну територію України, вивезення громадянами з цієї території або транзит через територію України громадянами предметів;
тимчасове ввезення на митну територію України та тимчасове вивезення за межі митної території України - ввезення на митну територію України за умови зворотного вивезення за її межі та вивезення з митної території України за умови зворотного ввезення;
уніфікована митна квитанція - єдиний платіжний документ для прийняття на зберігання митним органом не пропущених через митний кордон України (товарів) валюти й цінностей, а також прийняття від громадян сум мита, митних та інших зборів і податків, сум грошової застави за товари, транспортні засоби, переміщувані ними через митний кордон України, які підлягають оподаткуванню згідно з законодавством.
2. Загальні положення
2.1. Пропуск через митний кордон України товарів, що тимчасово ввозяться громадянами на митну територію України під зобов'язання про їх зворотне вивезення, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 100 кг, або одного неподільного предмету незалежно від митної вартості та ваги, транспортних засобів в режимі "транзит" дозволяється за умови письмового декларування в порядку передбаченому для громадян, та внесення такими громадянами на рахунок митного органу, що здійснив пропуск таких товарів та транспортних засобів на митну територію України грошової застави.
2.2. У разі тимчасового ввезення на митну територію України громадянами - резидентами транспортних засобів сплачуються ввізне мито та інші податки (збори), які поверненню не підлягають. Грошова застава у цьому випадку не застосовується.
2.3. Застосування грошової застави здійснюється як засіб забезпечення внесення громадянами передбачених законодавством обов'язкових, митних платежів з метою запобігання ними порушення зобов'язань про зворотне вивезення товарів, транспортних засобів, у тому числі тих, що переміщуються в режимі "транзит".
2.4. Сума грошової застави не може бути меншою від суми всіх обов'язкових, митних платежів визначених для даних товарів, транспортних засобів законодавством, що підлягають сплаті при ввезенні таких товарів, транспортних засобів на митну територію України з метою вільного використання.
2.5. Грошова застава вноситься на весь строк тимчасового ввезення товарів та транспортних засобів в режимі "транзит" на митну територію України.
2.6. Грошова застава надається митному органу до або в момент митного оформлення.
2.7. Митна вартість товарів, транспортних засобів визначається згідно чинного законодавства.
2.8. У разі виникнення спірних питань до визначення митної вартості товарів та транспортних засобів можуть залучатися представники відділів тарифів та митної вартості митного органу.
2.9. Грошова застава сплачується за уніфікованою митною квитанцією МД-1 із зазначенням в ній розрахунку загальної суми грошової застави, якій присвоюється індекс "ГЗ", та розбивкою загальної суми грошової застави по видах платежів. Для здійснення цієї операції застосовується поле "Д" уніфікованої митної квитанції МД-1. Індекс "ГЗ" проставляється у графі "Найменування предметів, валюти, цінностей".
Оформлення квитанції МД-1 здійснюється відповідно до вимог наказу Державної митної служби від 09.10.98 N 635 у редакції наказу Держмитслужби від 10.07.2001 N 468 "Про внесення змін та доповнень до Інструкції із заповнення та використання уніфікованої митної квитанції МД-1".
При цьому у вільному від граф місці на зворотному боці 1 примірника квитанції МД-1 та на зворотному боці другого примірника уніфікованої митної квитанції МД-1 в полі "Службові відмітки" робиться відмітка "Грошова застава повертається за умови виконання громадянином зобов'язань перед митним органом в термін до _______________. По закінченню цього терміну грошова застава перераховується до Державного бюджету на протязі 3 днів."
Зазначена примітка затверджується підписом громадянина.
2.10. Зберігається грошова застава на рахунку митного органу до моменту настання розпорядження нею.
3. Порядок внесення грошової застави
3.1. Сума грошової застави вноситься громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами через касу уповноваженого банку на рахунки митного органу "Розподільчі рахунки суб'єктів господарської діяльності". Грошова застава вноситься в національній валюті України за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України.
Використання на митній території України готівкової іноземної валюти як засобу платежу дозволяється лише у разі відсутності у громадян коштів у грошовій одиниці України і неможливості здійснення ними валютно-обмінної операції через пункт обміну іноземної валюти при сплаті сум грошової застави.
При уточненні суми грошової застави здійснюється доплата, як готівкою так і безготівково. Доплата вноситься до каси митного органу або до каси уповноваженого банку на підставі квитанції МД-1.
3.2. Грошова застава може бути внесена лише на рахунок того митного органу, який здійснює митне оформлення товарів, транспортних засобів.
Одночасно митний орган, на рахунок якого внесено грошову заставу надсилає повідомлення про внесення громадянином грошової застави каналами електронного зв'язку до Центральної бази даних Державної митної служби України (додаток 1).
3.3. Допускається внесення грошової застави на рахунок митного органу шляхом застосування пластикових карток через уповноважений банк. Внесення грошової застави шляхом застосування пластикових карток, регулюється окремим порядком.
4. Порядок повернення грошової застави
4.1. Грошова застава повертається митним органом громадянину, якщо всі взяті ним перед митними органами зобов'язання виконані. Повернення грошової застави здійснюється у терміни, визначені чинним законодавством.
4.2. Повернення здійснюється на підставі письмової заяви громадянина, до якої має бути надано другий примірник уніфікованої митної квитанції МД-1, який підтверджує внесення відповідних сум грошової застави та акту-підтвердження про вивезення товарів, транспортних засобів (додаток 3). При цьому каналами електронного зв'язку до Центральної бази даних Державної митної служби вноситься повідомлення про повернення грошової застави (додаток 2).
Акт-підтвердження про вивезення товарів, транспортних засобів складається у двох примірниках. Перший примірник залишається в справах митного органу, який здійснює пропуск товарів та транспортних засобів через митний кордон України, другий примірник надається громадянину.
Підпис посадової особи, що складає акт-підтвердження про вивезення товарів та транспортних засобів обов'язково засвідчується його особистою номерною печаткою. Акт - підтвердження також завіряється підписами посадової особи відділу по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил, посадової особи оперативного відділу, керівника оперативного підрозділу. Зразки підписів зазначених уповноважених осіб затверджуються наказом начальника митного органу.
При поверненні грошової застави громадянину або його довіреній особі на зворотному боці 2 примірника уніфікованої митної декларації МД-1 у полі "Підтвердження власника про одержання речей" громадянин або його довірена особа при одержанні суми грошової застави робить запис "Суму грошової застави одержав" та проставляє підпис, ініціали, прізвище і дату. Касир митного органу зазначає серію та номер пред'явленого громадянином паспорта, ким і коли цей паспорт видано, або реквізити доручення.
З метою можливості вчасного отримання суми грошової застави громадяни повинні в тижневий термін повідомити відповідний митний орган про строки вивезення ним товарів або транспортних засобів.
4.3. Грошова застава може бути повернута тільки тим митним органом, який підтверджує факт оформлення у митному відношенні товарів (транспортних засобів), як таких, що вивезені громадянином за межі митної території України. Таке повернення здійснюється на підставі другого примірника квитанції МД-1, другого примірника акту - підтвердження про вивезення товарів та транспортних засобів, повідомлення відповідного митного органу про внесення грошової застави.
У цьому випадку митний орган, який здійснює повернення грошової застави з метою відновлення необхідної суми коштів на відповідному рахунку, сповіщає засобами електронного зв'язку про це митний орган на рахунок якого було внесено грошову заставу. На підставі такого повідомлення митний орган, на рахунок якого було внесено грошову заставу, перераховує на протязі 3 днів суму застави для її відновлення на рахунок митного органу, що здійснив повернення грошової застави.
4.4. У разі невиконання громадянином зобов'язань керівник оперативного відділу митного органу повідомляє про це посадову особу відділу бухгалтерського обліку, звітності, контролю та розрахунків по митних платежах з Держбюджетом. На підставі даного повідомлення сума грошової застави зараховується митним органом, на рахунок якого вона була внесена, до Державного бюджету України за відповідними кодами бюджетної класифікації в триденний термін.
4.5. Повернення грошової застави, внесеної шляхом застосування пластикових карток, регулюється окремим порядком.
4.6. Повернення грошової застави в іноземній валюті здійснюється виключно митним органом, на рахунок якого вона була внесена.
4.7. У разі порушення зобов'язання про транзит транспортних засобів, тобто строк доставки їх перевищує 20 діб, громадяни несуть відповідальність згідно із законодавством, при цьому грошова застава поверненню не підлягає і зараховується до Державного бюджету України.
В окремих випадках, коли транспортний засіб не може прибути у митницю призначення у строк внаслідок дії надзвичайних або непереборних обставин чи подій, строк доставки може бути подовжений на час дії зазначених обставин чи подій. Залежно від виду надзвичайних або непереборних обставин чи подій, документи, що підтверджують їх дію можуть видаватись місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, торгово-промисловими палатами, відповідними державними органами міністерства внутрішніх справ України тощо. У разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених транспортних засобів внаслідок форс-мажорних обставин строки, передбачені зобов'язаннями громадян зупиняються, а грошова застава повертається власнику або його спадкоємцю.
5. Розрахунки з Державним бюджетом України.
5.1. У разі невиконання громадянином перед митним органом зобов'язань у визначені законодавством терміни, щодо дотримання митних режимів "транзит" та "тимчасове ввезення", митний орган здійснює перерахування сум грошової застави до Державного бюджету України за відповідними кодами бюджетної класифікації протягом 3 днів з моменту закінчення таких термінів у порядку встановленому чинним законодавством.
Контроль за своєчасним перерахуванням сум грошової застави до Державного бюджету України покладається на відповідну посадову особу відділу бухгалтерського обліку, звітності, контролю та розрахунків по митних платежах з Держбюджетом митного органу.
Начальник Управління
бухгалтерського обліку та
звітності - головний бухгалтер
М.В.Околіта

Додаток 1
_____________________________________________________________
Найменування та код митного органу, на рахунок якого внесено
грошову заставу
Повідомлення про внесення грошової застави
N від ________200__ р.
Прийнято від _________________________________________________
прізвище, ім'я та по батькові громадянина
_________________________________________________________________
громадянство громадянина та його адреса
Суму грошової застави __________________________________________
сума цифрами та прописом
Квитанція МД-1 серія ___________________________________________
номер __________________________________________________________
дата заповнення ________________________________________________
за товари (транспортні засоби) _________________________________
номер особистої номерної печатки посадової особи _______________
Начальник митного органу __________________
Головний бухгалтер __________________
Додаток 2
_____________________________________________________________
Найменування митного органу, яким повернуто грошову заставу
Повідомлення про повернення грошової застави
N від ________200__ р.
Найменування митного органу, на рахунок якого внесено грошову
заставу________________________________________________________
Кому повернуто грошову заставу _______________________________
прізвище, ім'я, та по-батькові
_______________________________________________________________
громадянина
_______________________________________________________________
громадянство власника, та його адреса
На підставі чого здійснено повернення:
квитанція МД-1
серія____________________________________________
номер____________________________________________________________
дата заповнення__________________________________________________
Акт-підтвердження про вивезення товарів
транспортних засобів_____________________________________________
сума грошової застави, що повертається___________________________
сума цифрами та прописом за товари (транспортні засоби)_________
Начальник митного органу ___________________
Головний бухгалтер ___________________
Додаток 3
Акт-підтвердження про вивезення товарів та транспортних засобів
N _____
Від _______200_р. Назва митного органу________
Ми, нижче перелічені посадові особи митного органу
посада,(ПІБ)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
склали даний акт (у двох примірниках) про те, що
_________________________________________________________________
найменування товарів (транспортних засобів)
_________________________________________________________________
оформлені в митному відношенні, як такі, що вивезені за
митну територію України.
Підпис МП (місце для відтиску особистої номерної печатки)
Підпис МП (місце для відтиску особистої номерної печатки)
Підпис МП (місце для відтиску особистої номерної печатки)
WEB MD Office "НПО Поверхность"