Документ підготовлено в системі iplex
Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 15.10.2025 № ІПК
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 15.10.2025 р. N 5478/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК
Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало про набуття 22.09.2025 у власність земельної ділянки (кадастровий номер 0000000000:00:000:0000) з цільовим призначенням "03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі" (далі - Ділянка).
Мурованська сільська рада Львівського району Львівської області (далі - Рада), на території якої розташована Ділянка, рішенням від 11.08.2024 N 1904 "Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Мурованської сільської ради ТГ Львівського району Львівської області на 2025 рік" для земельних ділянок з цільовим призначенням "03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі" встановила ставку земельного податку у розмірі 5 % від нормативної грошової оцінки, яка перевищує граничні межі, визначені п. 274.1 ст. 274 Кодексу (не більше 3 %).
Товариство запитує, за якою ставкою має декларувати податкові зобов'язання з Податку за Ділянку.
Ставки місцевих податків та зборів, у тому числі Податку, встановлюють органи місцевого самоврядування у своїх рішеннях з урахуванням меж ставок, визначених Кодексом, та виду цільового призначення землі (пп. 12.4.1 п. 12.4 ст. 12 та п. 284.1 ст. 284 Кодексу).
Відповідно до частини першої ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті у межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також зміну розміру їх ставок, об'єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг або про внесення змін до таких рішень є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами, який набирає чинності з урахуванням строків, передбачених пп. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 Кодексу (п. 12.3 ст. 12 Кодексу).
З огляду на викладене, для обчислення податкових зобов'язань з Податку за Ділянку Товариство має застосовувати ставку Податку, затверджену рішенням Ради для земельних ділянок з цільовим призначенням "03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі" - у розмірі 5 % від нормативної грошової оцінки.
Відповідно до частини десятої ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Отже, рішення, прийняте Радою, може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Надання правової оцінки рішенням органів місцевого самоврядування щодо прийняття рішень про встановлення ставок зі сплати місцевих податків, у тому числі ставок з Податку, не належить до повноважень контролюючих органів.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
____________
Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни / втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.