ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
10.12.2020 N 5459/Н/99-00-12-01-03-09 |
Щодо подання форми N 20-ОПП у разі зміни місцезнаходження автомобіля
(Витяг)
Державна податкова служба України розглянула звернення та в межах компетенції повідомляє. Податковий кодекс України (далі - Кодекс) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів.
Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Підпунктом 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Кодексу встановлено, що неприбуткові підприємства, установи та організації - це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу.
Згідно з підпунктом 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Кодексу до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені бюджетні установи.
Облік платників податків і зборів у контролюючих органах ведеться відповідно до встановленого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1588 Порядку обліку платників податків і зборів (далі - Порядок N 1588).
Згідно з пунктом 3.12 розділу III Порядку N 1588 неприбуткові організації, які повністю фінансуються з бюджету, обслуговуються централізованими бухгалтеріями в частині розрахунків оплати праці працівників та перерахування до бюджету податків, зборів і не мають власних поточних рахунків у фінансових установах, обліковуються в Єдиному банку даних юридичних осіб з ознакою "не є платником податків".
Для встановлення ознаки "не є платником податків" установа або організація, яка обслуговується централізованою бухгалтерією, подає до контролюючого органу підтвердження від централізованої бухгалтерії факту її обслуговування.
На підставі поданих документів контролюючий орган встановлює ознаку "не є платником податків" в Єдиному банку даних юридичних осіб такій установі чи організації та передає до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань дані про те, що організація або установа обліковується в контролюючих органах з ознакою "не є платником податків" у зв'язку з обслуговуванням централізованою бухгалтерією із зазначенням дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, в якому установа чи організація перебуває на обліку, та інформації про те, що установа або організація обліковується з ознакою "не є платником податків" у зв'язку з обслуговуванням централізованою бухгалтерією.
Пунктом 63.3 статті 63 Кодексу встановлено, що об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням (далі - об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу.
Платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком N 1588.
Якщо заклади освіти - школи, дитсадки - повністю фінансуються з бюджету та підпорядковуються відділу освіти і обслуговуються його централізованою бухгалтерією, то суб'єктом податкових відносин є відділ освіти як платник податків.
Платник податків згідно з пунктами 8.1 та 8.4 розділу VIII Порядку N 1588 зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП (далі - повідомлення N 20-ОПП) протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття.
У повідомленні N 20-ОПП надається інформація про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.
У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, зокрема щодо його місцезнаходження, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення N 20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, у такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об'єкта оподаткування (пункт 8.5 розділу VIII Порядку).
Якщо автомобільний транспортний засіб, що перебуває на балансі відділу освіти, передається відділом освіти для користування підпорядкованому йому закладу освіти чи передається від одного підпорядкованого закладу освіти іншому, що передбачає зміну місцезнаходження такого транспортного засобу, то відділ освіти, який вже повідомив контролюючий орган про цей транспортний засіб як про об'єкт оподаткування згідно з пунктом 8.4 розділу VIII Порядку, повинен внести зміни у відомості про нього, керуючись пунктом 8.5 розділу VIII Порядку.
Повідомлення N 20-ОПП у такому випадку подається з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування. У графі 2 "Код ознаки надання інформації" проставляється значення "З - зміна відомостей про об'єкт оподаткування", у графи 6 - 7 "Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об'єкт оподаткування" та у графу 8 "Місцезнаходження об'єкта оподаткування" вносяться оновлені дані, що відповідають фактичним на момент подання повідомлення N 20-ОПП.
Відомості щодо об'єкта оподаткування, які зазначаються у повідомленні N 20-ОПП, мають відповідати відомостям щодо цього об'єкта оподаткування, які містяться в правовстановлювальних документах чи документах, які підтверджують право володіння, користування, розпорядження ним.
Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації | Н. Калєніченко |