ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
30.12.2004 N 25/2-9-17/15454-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Про тимчасове ввезення контейнерів, піддонів, упаковок
У зв'язку із запитами, що надходять до Державної митної служби України від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо порядку тимчасового ввезення контейнерів, піддонів, упаковок, з огляду на приєднання України до Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990 рік), та у доповнення до листа Держмиткому від 04.07.94 N 11/3-2037, повідомляємо наступне.
Статтею 5 Додатку B.3 до Конвенції про тимчасове ввезення (далі по тексту - Конвенція) встановлено:
1. Право на тимчасове ввезення контейнерів, піддонів та упаковок надається без вимагання митного документа або гарантії.
2. Замість митного документа та гарантій на контейнери від користувача права на тимчасове ввезення можуть вимагатися такі письмові зобов'язання:
1) надавати митним органам, на їхній запит, детальні відомості стосовно пересування кожного контейнера, на який поширюється режим тимчасового ввезення, із зазначенням дати і місця надходження їх на територію тимчасового ввезення та вивезення з цієї території; або перелік контейнерів, супроводжуваний зобов'язанням щодо наступного вивезення,
2) сплачувати таке ввізне мито та податки, які можуть вимагатись у випадку, коли не виконуватимуться умови, що регулюють тимчасове ввезення.
3. Замість митного документа та гарантій на піддони та упаковки від користувача права на тимчасове ввезення може вимагатися подання митним органам письмового зобов'язання щодо пізнішого їх вивезення.
4. Особам, які регулярно користуються режимом тимчасового ввезення, дозволяється підписати загальне зобов'язання.
Згідно зі статтею 6 Додатку В.3 до Конвенції, термін подальшого вивезення товарів, ввезених у рамках торгової операції, становить принаймні шість місяців від дати тимчасового ввезення.
Умови застосування положень Конвенції до контейнерів, піддонів та упаковок встановлені статтею 4 Додатку B.3 до Конвенції.
Слід зазначити, що статтею 9 Додатку B.3. до Конвенції визначено, що при набутті чинності цей Додаток, відповідно до положень статті 27 цієї Конвенції, скасує і замінить такі Конвенції і положення:
- Європейську конвенцію про митний режим щодо піддонів, які використовуються у міжнародних перевезеннях, Женева, 9 грудня 1960 р.
- Митну конвенцію про тимчасове ввезення упаковок, Брюссель, 6 жовтня 1960 р.,
- Статті 2 - 11 і Додатки 1 (пункти 1 і 2) - 3 Митної конвенції про контейнери, Женева, 2 грудня 1972 р.,
- Статті 3, 5 і 6 (1.b і 2) Міжнародної конвенції про пільги при ввезенні комерційних зразків та рекламних матеріалів, Женева, 7 листопада 1952 р.
у відносинах між Договірними Сторонами, які прийняли цей Додаток і які є Договірними Сторонами цих Конвенцій.
При цьому інформуємо, що із вищезазначеного переліку Конвенцій, Україна є Договірною Стороною Митної конвенції, що стосується контейнерів, 1972 року (Женева), офіційний текст якої надіслано для використання в роботі митним органам листом Держмитслужби від 12.03.04 N 16/16-1005-ЕП.
Інформація про набуття чинності для України Конвенції про тимчасове ввезення направлена до митних органів листом Держмитслужби від 27.08.04 N 17/17-3693-ЕП.
Перший заступник Голови Служби | М.М.Іванюк |
WEB MD Office "НПО Поверхность", www.master-d.com.ua