Щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України

Державна податкова служба України Індивідуальна податкова консультація від 31.12.2020 №5287/ІПК/99-00-21-03-02-06
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 31.12.2020

Номер 5287/ІПК/99-00-21-03-02-06

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
31.12.2020 N 5287/ІПК/99-00-21-03-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Кодексу, повідомляє.
Як викладено у зверненні, підприємство здійснює операції із ввезення на митну територію України та постачання на митній території України засоби для дезінфекції, зокрема, засіб для дезінфекції рук Dettol Original (основна діюча речовина спирт етиловий денатурований - 68,8 %) та засіб для дезінфекції рук Dettol з алоє вера (основна діюча речовина спирт етиловий денатурований - 68,8 %).
Платником надано до звернення додаткові матеріали, зокрема копія висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи N 12.2-18-5/16809 від 27.07.2020 р., витяг з Державного реєстру дезінфекційних засобів за 2020 рік щодо засобів для дезінфекції рук Dettol Original (основна діюча речовина спирт етиловий денатурований - 68,8 %) та Dettol з алоє вера (основна діюча речовина спирт етиловий денатурований - 68,8 %).
Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування податком на додану вартість звільняються такі операції:
з ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року N 224 зі змінами та доповненнями (далі - Перелік N 224).
Для цілей Переліку N 224 дезінфекційні засоби у значенні, наведеному в Законі України від 06 квітня 2000 р. N 1645-ІІІ "Про захист населення від інфекційних хвороб", які зареєстровані відповідно до вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 3 липня 2006 р. N 908, із змінами та доповненнями.
Головним критерієм для застосування пільги з оподаткування, встановленої пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, є включення товару до Переліку N 224.
Так, приміткою 1 до Переліку N 224 передбачено, що основною підставою для звільнення від оподаткування податком на додану вартість є відповідність товарів, що постачаються, назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в Переліку N 224.
Таким чином лише у разі, якщо товари, про які йдеться у зверненні (засіб для дезінфекції рук Dettol Original (основна діюча речовина спирт етиловий денатурований - 68,8 %) та засіб для дезінфекції рук Dettol з алоє вера (основна діюча речовина спирт етиловий денатурований - 68,8 %)), відповідають назвам товарів, зазначених у розділі "Дезінфекційні засоби, антисептики та обладнання для проведення дезінфекції, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" Переліку N 224, а також відповідають вимогам, встановленим Законом N 1645, то операції з постачання таких товарів на митній території України звільняються від оподаткування ПДВ з 17 березня 2020 року (за умови дотримання також інших вимог, визначених у ПКУ і у примітках до Переліку N 224).
Якщо товари не включені до Переліку N 224 або не відповідають вимогам, встановленим таким переліком, то операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.
Щодо відповідності того чи іншого товару назві товару, зазначеній в Переліку N 224 ДПС пропонує звернутись до Міністерства охорони здоров'я України.
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані Кодексом.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
31.12.2020 N 5287/ІПК/99-00-21-03-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Кодексу, повідомляє.
••••••••••••••••••••

Доступ до повного тексту цього документу можливий лише для передплатників електронного «Дебету-Кредиту». 
Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням; вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

30 днiв передплати безкоштовно!