• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо обовязкового продажу надходжень в іноземній валюті із -за меж України у вигляді добровільних пожертв від нерезидентів на рахунок релігійної організації

Національний банк України  | Лист від 20.08.2018 № 40-0006/45155
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.08.2018
  • Номер: 40-0006/45155
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.08.2018
  • Номер: 40-0006/45155
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
20.08.2018 № 40-0006/45155
Редакція бухгалтерського тижневика «Дебет-Кредит»
Національний банк України розглянув листа Редакції бухгалтерського тижневика «Дебет-Кредит» (далі - Редакція) щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті із -за меж України у вигляді добровільних пожертв від нерезидентів на рахунок релігійної організації від 06.07.2018 № 338-К (далі - лист) і повідомляє таке.
Згідно із підпунктом 14 пункту 2 постанови Правління Національного банку України від 12.06.2018 № 65 «Про запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов'язкового продажу таких надходжень» обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України не підлягають надходження в іноземній валюті, що надійшли, зокрема, як благодійна допомога на користь її набувачів.
Перш за все зазначаємо, що оскільки до листа Редакції не додані документи, з яких можна отримати інформацію щодо мети використання добровільних фінансових пожертв від нерезидентів на рахунок релігійної організації, надати ґрунтовну відповідь на окреслені у листі питання не вбачається за можливе.
Разом із тим зазначаємо, що у відповідності до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» (далі - Закон) благодійною діяльністю є, зокрема добровільна майнова допомога для досягнення визначених Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь -якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.
Благодійником визнається дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права, яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності.
Набувачем благодійної допомоги (бенефіціаром) є, зокрема неприбуткова (у тому числі благодійна) організація, що одержує допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей, визначених, Законом.
Бенефіціарами благодійних організацій можуть бути також будь -які юридичні особи, що одержують допомогу для досягнення цілей, визначених цим Законом.
Згідно із частиною першою статті 3 Закону цілями благодійної діяльності є надання допомоги для сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, визначених Законом*, а також розвиток і підтримка цих сфер у суспільних інтересах.
Ураховуючи зазначене, якщо надходження від нерезидентів в іноземній валюті надійшли як благодійна допомога на користь її набувача(-ів) для досягнення цілей, визначених Законом, то, відповідно, такі надходження не підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України.
Директор Департаменту відкритих ринківС. В. Пономаренко
* Сфери благодійної діяльності визначені у частині другій статті 3 Закону.