• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про застосування штрафних санкцій за викиди в атмосферу

Міністерство екології та природних ресурсів України | Лист від 30.04.2002 № 10-10/124/11
Реквізити
  • Видавник: Міністерство екології та природних ресурсів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.04.2002
  • Номер: 10-10/124/11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство екології та природних ресурсів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.04.2002
  • Номер: 10-10/124/11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 10-10/124/11 від 30.04.2002
Про застосування штрафних санкцій за викиди в атмосферу
<...> Державна екологічна інспекція <...> щодо застосування штрафних санкцій у випадку, якщо підприємство не має дозволу на викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними джерелами, <...> повідомляє.
Відповідно до статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" "викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я".
Статтею 28 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" визначено, що "Державний контроль у галузі охорони атмосферного повітря здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, його територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими на це органами виконавчої влади".
Згідно із статтею 33 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" "особи, винні у: ... викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до Закону; ... - несуть відповідальність згідно з законом" (стаття 78 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Крім того, статтею 34 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" передбачено відшкодування шкоди, завданої порушенням законодавства про охорону атмосферного повітря. Цією статтею не передбачено ніяких обмежень, тому <...> твердження, що до підприємства не можуть бути застосовані штрафні санкції, суперечить чинному законодавству.
Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами є тим нормативно-правовим документом, що дає юридичне право на законність здійснення використання природних ресурсів. Так, згідно із статтею 12 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" та підпунктом "в" пункту 4 Порядку обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій і об'єктів у разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 29 жовтня 1992 року N 2751-XII, така діяльність підприємств обмежується або тимчасово забороняється (зупиняється).
Дії посадових осіб територіальних органів Мінекоресурсів України можуть бути оскаржені вищому керівництву або в судовому порядку.
Перший заступник начальника В.Черевко
"Податки та бухгалтерський облік", N 45, 06.06.2002 р.