ГУ ДФС у м. Києві
Лист
12.02.2016 № 2974/10/26-15-11-02-11 |
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист " " щодо отримання благодійних внесків за допомогою еквайрінгу та в межах компетенції, повідомляє.
Відповідно до п.2
Порядку благодійні внески можуть надаватися благодійниками набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи, послуги. Якщо благодійником конкретні цілі використання коштів не визначено, шляхи спрямування благодійного внеску визначаються керівником установи, закладу - набувачів відповідно до першочергових потреб, пов'язаних виключно з основною діяльністю установи, закладу.
Частина коштів, отриманих як благодійні (добровільні) внески і пожертви від юридичних та фізичних осіб, може спрямовуватися на виплату заробітної плати працівників установ і закладів освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання відповідно до кошторисів зазначених установ і закладів з дотриманням вимог
Закону України "Про благодійництво та благодійні організації" у разі, коли такий напрям видатків визначений благодійником.
Згідно із п. 4
Порядку благодійні внески у грошовій формі зараховуються на рахунок "Суми за дорученням". Облік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, ведеться згідно з "Порядком розподілу товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим розподілом благодійної допомоги у вигляді наданих послуг або виконаних робіт", затвердженим
постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року № 1295.
Сплата благодійних внесків може бути здійснена через банківські установи, у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, або безпосередньо у касу підприємства.
Враховуючи викладене, вимоги до отримання, використання та обліку благодійних внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб врегульовані
Порядком.
Зазначена позиція викладена в листі ДФС України від 02.02.2016 № 3404/7/99-99-22-07-03-17.
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст.
52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами і доповненнями податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Заступник начальника | Е.М.Пруднікова |