Головне управління ДПС у Вінницькій області
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТА
08.10.2024 № 4745/ІПК/02-32-07-05-14
Головне управління ДПС у Вінницькій області за результатами розгляду звернення фізичної особи - підприємця (далі – Підприємець) про надання індивідуальної податкової консультації щодо застосування реєстратора розрахункових операцій, та керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до звернення Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку другої групи), в своїй роботі використовує ПРРО та здійснює діяльність з інтернет-торгівлі.
Практична необхідність отримання податкової консультації пов’язана з складністю визначення:
- чи потрібно вказувати одиницю розміру в рядку 6 фіскального чека (шт., кг, пара, набір, метри) у тому випадку, якщо одиниця виміру в прибуткових документах на товар збігається з тією, яка фактично реалізується по даному чеку, наприклад, в прибуткових документах на товар вказана тканина в рулонах і продається рулонами?
- чи потрібно вказувати одиницю розміру в рядку 6 фіскального чека (шт., кг, пара, набір, метри) у тому випадку, якщо одиниця виміру в прибуткових документах на товар не збігається з тією, яка фактично реалізується по даному чеку, наприклад, в прибуткових документах на товар вказана тканина в рулонах, а продається тканина в метрах?
- чи обов’язково зазначати рядок 6 фіскального чека у тому випадку, якщо одиниця виміру в прибуткових документах на товар збігається з тією, яка фактично реалізується по даному чеку, наприклад, в прибуткових документах на товар вказана тканина в рулонах і продається рулонами?
Щодо питань 1, 2 та 3.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання, зокрема, наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, яким, крім того, затверджений Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
(далі – Порядок).
Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання
(далі – СГ), їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а порядок проведення таких розрахунків встановлено статтею 3 такого Закону.
Форми та зміст розрахункових документів встановлені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення), у вигляді уніфікованих таблиць, що містять окремі визначені поля, а зміст розрахункового документа передає інформація, що повинна зазначатись платниками податків у встановленому формою вигляді, у встановленому формою полі – та є реквізитами розрахункових документів.
Пунктом 2 Розділу ІІ Положення передбачено, що при реалізації товарів (послуг) обов’язковими реквізитами розрахункового документу є, зокрема, якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру,- кількість, вартість одиниці виміру придбаного товару (отриманої послуги) (рядок 6).
Додатково пунктом 4 розділу ІІ Положення визначено, що рядки 6-10 фіскального чека повторюються відповідно до кількості різних найменувань товарів (послуг), які оплачені за одним касовим чеком.
Якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) дорівнює одиниці виміру, відомості про товар (послугу) можна друкувати в одному рядку.
Оскільки поставлені податковому органу питання 1, 2 та 3 регулюються одним і тим же Положенням, тому відповідь на них надається одночасно.
Головне управління ДПС у Вінницькій області не вбачає необхідності зазначення в рядку 6 фіскального чека одиниці виміру при продажі штучного товару, якщо кількість такого товару дорівнює його одиниці виміру.
Водночас з метою забезпечення реалізації права споживача на отримання повної інформації щодо придбаного товару, рекомендуємо зазначати у рядку 6 фіскального чека одиницю виміру товарів, що реалізуються на розлив, вагу та кількість яких не дорівнює 1 (стосовно штучних товарів).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).