• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо контролю за відходами

Державна митна служба України  | Лист від 10.12.2004 № 25/2-9-17/14698-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.12.2004
  • Номер: 25/2-9-17/14698-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.12.2004
  • Номер: 25/2-9-17/14698-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
10.12.2004 N 25/2-9-17/14698-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-10.10/10730-ЕП від 05.11.2009 )
Щодо контролю за відходами
У зв'язку із запитами митних органів та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності стосовно здійснення митного контролю за відходами, які утворюються в процесі переробки давальницької сировини іноземного замовника та у доповнення до листа Держмитслужби від 02.03.04 N 25/4-9-17/2495-ЕП повідомляємо.
Відповідно до пункту 17 ст. 2 Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" відходи чи брухт, що залишилися після зіпсуття давальницької сировини або готової продукції чи після переробки давальницької сировини, у разі їх реалізації на митній території України підлягають обкладенню ввізним митом, іншими податками та зборами, що справляються при ввезенні аналогічних відходів та брухту відповідно до законодавства.
Сплата зазначених податків та зборів провадиться покупцем відходів чи брухту, який оформляє ввізну вантажну митну декларацію (без фактичного ввезення товару в Україну).
Визначення поняття (терміну) реалізація відходів як вторинної сировини міститься у пункті 1.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності із збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства екології та природних ресурсів України від 19.03.01 N 52/105 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції 06.04.01 за N 319/5510, згідно з яким це діяльність, пов'язана з передачею права власності на відходи іншому власнику в обмін на еквівалентну суму коштів.
Відповідно до пункту 4.5 Порядку застосування митних режимів переробки на митній території України та переробки за межами митної території України, затвердженого наказом Держмитслужби від 13.09.03 N 609 відходи переробки підлягають знищенню (утилізації чи видаленню) відповідно до законодавства України.
Правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної з утилізацією та видаленням відходів, визначені Законом України "Про відходи" від 05.03.98 N 187/98-ВР. Згідно з положеннями вказаного Закону:
- утилізація відходів - використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
- видалення відходів - здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації.
Перелік операцій з видалення відходів (додається) наведено в розділі А Додатку 1 до Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2000 N 1120 (зі змінами і доповненнями).
Відповідно до статті 28 Закону України "Про відходи" постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.98 N 1216 затверджено Порядок ведення реєстру місць видалення відходів.
Згідно з цим Порядком, місця видалення відходів - спеціально відведені місця чи об'єкти (полігони, комплекси, котловани, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких для видалення відходів отримано дозвіл від спеціально уповноважених органів у сфері поводження з відходами.
При цьому, згідно з вимогами статті 33 Закону України "Про відходи", визначені для видалення відходів місця чи об'єкти повинні використовуватися для видалення лише тих відходів, що були заявлені на одержання такого дозволу.
Тобто, здійснення у відповідності до вимог законодавства операцій з видалення відходів, вказаних у розділі А Додатку 1 до Положення, унеможливлює їх утилізацію.
Оскільки вищевказані відходи утворюються в процесі переробки давальницької сировини іноземного замовника, вважаємо, що у разі їх видалення на митній території України (без реалізації) шляхом здійснення операцій, вказаних у розділі А Додатку 1 до Положення, вони не підлягають розміщенню у митний режим.
Підставою для завершення митного контролю за такими відходами, є подання українським виконавцем митному органу документів, які підтверджують:
- передання відходів для видалення суб'єктам господарської діяльності, що мають на це відповідні повноваження;
- видалення відходів шляхом виконання операцій, зазначених у позиціях D1-D15 додатку 1 до Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2000 р. N 1120.
Документи, що підтверджують здійснення операцій з видалення відходів (договори, акти приймання-передачі, акти видалення тощо) долучаються до відповідної вантажної митної декларації, за якою здійснювалось оформлення давальницької сировини іноземного замовника в режимі переробки на митній території України.
У разі вивезення відходів за межі митної території України, їх реалізації чи передання на утилізацію такі відходи підлягають розміщенню у відповідний митний режим (експорт, імпорт тощо).
Перший заступник Голови Служби М.М.Іванюк
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua