• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання методологічної допомоги

Державна митна служба України  | Лист від 12.12.2022 № 15/15-04-03/7/4615
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.12.2022
  • Номер: 15/15-04-03/7/4615
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.12.2022
  • Номер: 15/15-04-03/7/4615
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 12.12.2022 №15/15-04-03/7/4615
Щодо надання методологічної допомоги
Департаментом контролю та адміністрування митних платежів розглянуто лист Київської митниці №7.8-1/15/4/18674 від 06.12.2022 щодо надання методологічної допомоги.
Відповідно до компетенції Департаменту повідомляємо таке.
У зазначений перелік товарів включені, зокрема, акумулятори електричні літій-іонні, які класифікуються в товарній підкатегорії 8507 60 00 00 згідно з УКТЗЕД. Згідно з технічними характеристиками та призначенням, визначеним виробниками, та відповідно до УКТЗЕД за кодом 8507 60 00 00 класифікуються не тільки звичайні "пальчикові" літій-іонні акумулятори, а також і виготовлені з них батареї, які в торгівлі мають назву "пауербанки".
На сьогодні набули популярності також портативні зарядні станції. Завдяки ним можна швидко заряджати одразу кілька пристроїв. Якщо пауербанк розрахований на зарядку телефонів, то до портативної зарядної станції можна під'єднати телефони, планшети, ноутбуки, колонки, смарт-годинники, прилади для освітлення тощо.
Зарядні станції виготовляються виробником у вигляді одного корпусу, до складу якого, крім головного блока - акумуляторної батареї, можуть входити електронні блоки, наприклад інвертор, випрямляч тощо. Зовні корпус станції обладнаний роз'ємами для різних типів для підключення електрообладнання. Зарядні станції є пристроєм, головною функцією якого є завчасне накопичення електроенергії в досить ємкому акумуляторі. З огляду на це та відповідно до положень УКТЗЕД зарядні станції класифікуються як літій-іонні акумулятори за кодом 8507 60 00 00 з відповідним пільговим оподаткуванням ввізним митом та податком на додану вартість.
Звертаємо увагу на те, що коли зарядна станція виготовлена виробником не із застосуванням літій-іонних акумуляторів (наприклад, з нікелево-кадмієвих, залізо-нікелевих, свинцевих та інших акумуляторів), у такому випадку імпорт зарядних станцій на митну територію України здійснюється на загальних підставах.
Стосовно "систем безперебійного електроживлення" у чинній редакції УКТЗЕД не передбачено окремого коду для класифікації такого товару. У разі виникнення необхідності декларування "системи безперебійного електроживлення" її класифікацію необхідно здійснювати з урахуванням технічних характеристик та призначення, які визначені виробником, відповідно до приміток 3, 4 та додаткової примітки/2 до розділу XVI УКТЗЕД та положень першого та третього Основних правил інтерпретації класифікації товарів.
При цьому необхідно ураховувати те, що відповідно до УКТЗЕД стабілізовані джерела живлення (випрямлячі, об'єднані з регулятором, інвертором тощо), наприклад блоки безперебійного електроживлення, класифікуються у товарній позиції 8504. Зокрема за кодом 8504 40 30 класифікуються статичні перетворювачі, які мають назву - джерело безперебійного живлення (англ. Uninterruptible Power Supply, UPS), яке використовується, наприклад, разом з обчислювальними машинами та автоматично забезпечує резервною електроенергією (з сигналізацією про стан мережі) у разі вимкнення живлення, що запобігає втраті даних.
Акцентуємо увагу на тому, що зазначені вище джерела безперебійного живлення та код 8504 у затверджений Постановою перелік товарів не включені.
Директор Департаменту контролю та адміністрування митних платежівД. ПАДУН