Директор Департаменту | Олена БОНДАРЕНКО |
Документ підготовлено в системі iplex
Пенсійний фонд України | Лист від 26.05.2025 № 2800-060202-8/34372
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОГО РОЗВИТКУ, ЦИФРОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ І ЦИФРОВІЗАЦІЇ
ЛИСТ
від 26.05.2025 р. N 2800-060202-8/34372
Пенсійний фонд України розглянув [...] запит [...] та в межах компетенції повідомляє.
'...'
Порядок заповнення і подання до органів Державної податкової служби України Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Розрахунок), затверджений Наказом Міністерства фінансів України 13 січня 2015 року N 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 24 січня 2025 року N 39) зі змінами, які внесені наказом Міністерства фінансів України від 30 січня 2025 року N 53 (далі - Порядок), відповідно до якого з 01.01.2025 здійснюється формування та подання звітності.
Відомості Розрахунку щодо нарахованих сум єдиного внеску формуються на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону України від 08.07.2010 N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" нараховується єдиний внесок.
Порядок заповнення додатків до Розрахунку, що містять інформацію щодо сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску передбачено в розділі IV Порядку.
Додаток Д1 до Розрахунку (далі - додаток Д1) призначений для щомісячного формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення).
Ознака "неповний робочий час" відповідно до статті 56 глави IV Кодексу законів про працю України встановлюється угодою сторін як під час прийняття на роботу, так і в період роботи. Ознака "неповний робочий час" проставляється у разі, якщо особа працює:
неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на обумовлену кількість годин);
неповний робочий тиждень (зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);
поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня - 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).
При цьому залежність ознаки "неповний робочий час" від ознаки "наявності трудової книжки" в додатку Д1, або категорії особи в додатку Д5 до Розрахунку Порядком не визначено.
'...'
З повагою