МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
03.03.2007 N 31-34000-20-10/4345 |
Всеукраїнська молодіжна
організація "Молодь
проти корупції"
Міністерство фінансів України у зв'язку із зверненням народного депутата України С.Н.Пачесюка від 9 лютого 2007 року N 40/01-07 на запит щодо роз'яснення окремих питань бухгалтерського обліку повідомляє.
Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 року N 87, ресурс визнається активом, за умови, що підприємство отримало його в результаті минулих операцій або подій, його використання, як очікується, призведе до отримання економічних вигод у майбутньому та він контролюється підприємством. Такий контроль випливає, зокрема із права власності на активи (права володіння, користування та розпоряджання) та/або права господарського відання та оперативного управління, що дає підприємству можливість контролювати майбутні вигоди, які воно очікує одержати від їх використання. Правовий режим власності та правові форми реалізації права власності у сфері господарювання визначаються Господарським та Цивільним кодексами України.
Підприємствами державного та комунального секторів економіки, які мають на балансі гудвіл, який виник у процесі приватизації (корпоратизації) і відображений в обліку відповідно до Порядку бухгалтерського обліку операцій, пов'язаних з приватизацією та орендою державних підприємств, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16 грудня 1993 року N 109, та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року N 291, відображається за дебетом субрахунку 193 "Гудвіл при приватизації". Особливості обліку та списання такого гудвілу зазначеними підприємствами визначаються Положенням про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 19 грудня 2006 року N 1213.
Вищезазначене Положення не поширюється на операції з оренди державного та комунального майна. Тому, якщо приватне підприємство (орендар) для здійснення господарської діяльності орендує майно, що перебуває у комунальній власності, то відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 14 "Оренда", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 липня 2000 року N 181, та зазначеної Інструкції одержаний об'єкт операційної оренди відображається на позабалансовому рахунку бухгалтерського обліку 01 "Орендовані необоротні активи" за вартістю, указаною в угоді про оренду.
Заступник Міністра | Т.І.Єфименко |
Звірено з оригіналом