В.о. начальника | Ю.П.Козаченко |
Документ підготовлено в системі iplex
Державна фіскальна служба України | Лист від 08.12.2016 № 4313/10/08-01-12-03-11
ГУ ДФС у Запорізькій області
Лист
08.12.2016 № 4313/10/08-01-12-03-11
Про надання податкової консультації
Головне управління ДФС у Запорізькій області за наслідками розгляду листа від 23.11.2016 б/№ щодо доходу платника єдиного податку у якості комісійної винагороди повідомляє наступне.
Відповідно до пп.2 п.292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст. 292 ПКУ.
Пунктом 292.4 ст. 292 ПКУ визначено, що у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Згідно статті 1011 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента. Комітент повинен виплатити комісіонерові плату в розмірі та порядку, встановленим у договорі комісії (п.1 ст. 1013 ЦКУ). Тобто особливістю договорів комісії як і договорів доручення є те, що за ними право власності на товар чи послугу не переходить від комісіонера (повіреного). За посередницькі послуги (повірений) отримує винагороду від комітента (довірителя), яка і є його доходом.
Додатково звертаємо увагу, що у підпунктом 291.5.1 п.291.5 ст. 295 ПКУ визначено перелік платників податків, які не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування, а саме суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи-підприємці), що здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних виробів та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у Запорізькій області не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм.