ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
Л И С Т
19.04.2006 N 11/2-10/4255 N 881 |
З метою виключення неоднозначного трактування вимог законодавства України при здійсненні митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю, повідомляємо.
Статтею 1 Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" від 20.02.03 N 549-IV (далі - Закон) визначено, що міжнародні передачі товарів - експорт, імпорт, реекспорт товарів, їх тимчасове вивезення за межі України або тимчасове ввезення на її територію, транзит товарів територією України, а також будь-які інші передачі товарів, що здійснюються за межами України, за умови участі в них суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів.
Статтею 6 Закону визначено, що реалізацію державної політики в галузі державного експортного контролю забезпечують спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань державного експортного контролю, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, уповноважені згідно із законодавством здійснювати заходи в галузі державного експортного контролю.
На здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань державного експортного контролю надається дозвіл або висновок (статті 5, 15 Закону).
Згідно з Положенням про Державну службу експортного контролю України, затвердженим Указом Президента України від 17.04.02 N 342 (із змінами та доповненнями), спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань державного експортного контролю є Держекспортконтроль України.
Статтею 21 Закону встановлено, що митне оформлення та митний контроль товарів здійснюються в порядку, передбаченому Митним кодексом України.
Згідно з пунктом 16 статті 1 Митного кодексу України (далі - Кодекс) митний режим - сукупність норм, встановлених законами України з питань митної справи, що залежно від заявленої мети переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України визначають порядок такого переміщення та обсяг митних процедур, які при цьому здійснюються.
Відповідно до статті 186 Кодексу декларант самостійно визначає митний режим товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, відповідно до мети їх переміщення та на підставі документів, що подаються митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення.
Назва виду міжнародної передачі товарів, зазначена у розділі "Характер міжнародної передачі" дозволу/висновку, наданого Державною службою експортного контролю України, не є визначальною для обрання митного режиму при переміщенні товарів через митний кордон України, а лише враховується при цьому.
Таким чином, згідно з вимогами законодавства з питань митної справи, до товарів, у залежності від виду їх міжнародної передачі, можуть бути застосовані такі митні режими:
При цьому, підставою для митного оформлення відремонтованих товарів при їх поверненні, яка поширюється також і на встановлені у процесі їх ремонту складові частини, є висновок Держекспортконтролю, на підставі якого здійснювалося митне оформлення цих товарів при їх ввезенні (вивезенні) з метою ремонту чи технічного обслуговування. Переоформлення тимчасово ввезених чи вивезених на підставі висновків Держекспортконтролю товарів (у випадку їх втрати, знищення тощо) у інший митний режим здійснюється на підставі письмового погодження Держекспортконтролю, яке за відповідним обґрунтованим запитом суб'єкта підприємницької діяльності надається також на адресу Держмитслужби.
Перший заступник Голови Держмитслужби Заступник Голови Держекспортконтролю | О.О.Федоров Г.О.Сиревич |
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua