МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 18-4103 від 22.07.96 м.Київ |
( Лист втратив чинність на підставі Листа Міністерства фінансів N 18-4217 від 23.12.96 )
Про відображення в обліку і звітності результатів перегляду умов договору
Кабінет Міністрів України постановою від 29 червня 1996 року N 703 "Про деякі заходи щодо вдосконалення договірних взаємовідносин та проведення заліку взаємної заборгованості суб'єктів підприємницької діяльності і оформлення розрахунків векселями" рекомендував підприємствам, установам і організаціям незалежно від форм власності провести до 1 серпня 1996 року перегляд умов договорів, у тому числі бартерних, з резидентами на поставлену продукцію (виконані роботи, надані послуги) для зменшення сум зобов'язань за домовленістю сторін з відображенням зменшення сум зобов'язань за договорами у кредиторів на зменшенні доходів, а у боржників - на збільшенні фінансових результатів, а також переглядати умови договорів періодично з урахуванням інфляційних процесів, впливу цінового фактора і дотримання зазначених вимог.
Міністерство фінансів України за погодженням з Міністерством економіки України і Міністерством статистики України роз'яснює порядок відображення в бухгалтерському обліку і звітності результатів виконання вказаної постанови Кабінету Міністрів України.
1. На підставі підписаного сторонами документу, в якому зафіксовано згоду про зменшення зобов'язань за раніше відвантажену продукцію, виконані роботи, надані послуги, сума зменшення зобов'язань способом сторно відображається підприємствами-кредиторами, що виручку від реалізації визначають за вартістю відвантаженої продукції, виконаних робіт, наданих послуг (метод нарахування), а також всіма підприємствами щодо вартості відвантаженої продукції, виконаних робіт, наданих послуг за бартерним контрактом по дебету рахунку 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками" або 76 "Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами" та кредиту рахунку 46 "Реалізація".
Всі підприємства незалежно від методу визначення виручки від реалізації та форми розрахунків (грошова, товарообмінна) на суму зменшення зобов'язань вносять відповідні зміни вартісних показників обсягу діяльності по відповідній галузі (обсяг товарної продукції у промисловості, обсяг підрядних робіт у будівництві, обсяг товарообороту у торгівлі тощо) у статистичній звітності за діючим порядком.
2. Підприємства-дебітори на підставі підписаного сторонами документу, в якому зафіксовано згоду про зменшення зобов'язань за раніше одержані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги, суму зменшення зобов'язань способом сторно відображають по дебету рахунку 80 "Прибутки і збитки" і кредиту рахунків 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками", 76 "Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами".
3. Показники виручки від реалізації та фінансових результатів в бухгалтерській звітності відображаються у тому періоді, в якому здійснені записи щодо зменшення зобов'язань.
Заступник Міністра | А.В.Литвин |