• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" Міністерством зовнішніх економічних звязків і торгівлі України

Державний комітет України з питань розвитку підприємництва  | Рішення від 05.07.1999 № 17-40/7
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань розвитку підприємництва
  • Тип: Рішення
  • Дата: 05.07.1999
  • Номер: 17-40/7
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань розвитку підприємництва
  • Тип: Рішення
  • Дата: 05.07.1999
  • Номер: 17-40/7
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
N 17-40/7 від 05.07.99
м.Київ
Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України
На виконання Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", здійснюючи аналіз нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади, з метою усунення надмірного та необгрунтованого державного втручання у підприємницьку діяльність Державний комітет України з питань розвитку підприємництва встановив:
Наказом МЗЕЗторгу від 23.07.97 N 365 затверджено Порядок розробки та затвердження технологічної документації на фірмові страви, кулінарні та кондитерські вироби у підприємствах громадського харчування (далі - Порядок). Метою даного документа є визначення вимог до розробки та затвердження технологічної документації на фірмові страви, кулінарні та борошняні кондитерські і булочні вироби, напої у підприємствах громадського харчування незалежно від форм власності для впорядкування їх діяльності.
Проте застосування низки положень цього Порядку на практиці значно ускладнює процедуру розробки та затвердження фірмових страв на підприємствах громадського харчування, обмежує внесення різноманітності в меню, тим самим стримуючи підприємницьку діяльність.
1. У п.6 Порядку встановлено, що у разі відсутності в штаті підприємства громадського харчування інженера-технолога, технологічні картки мають бути складені інженером-технологом Міністерства торгівлі, зовнішньоекономічних зв'язків і захисту прав споживачів Автономної Республіки Крим, управлінь з питань торгівлі та побутового обслуговування населення обласних державних адміністрацій, управлінь з питань торгівлі Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, обласних спілок споживчих товариств, Кримської обласної спілки споживчих товариств.
В такому випадку ця процедура займає більш тривалий час, що призводить до додаткових втрат підприємців, з огляду на відсутність зацікавленості вищевказаних працівників у швидкому складанні технологічних карт.
Тому пропонується п.6 Порядку змінити у такий спосіб:
"На нові фірмові страви та вироби суб'єктом господарювання у сфері громадського харчування мають бути складені технологічні картки (додатки 1 - 3). У картках зазначаються перелік продовольчої сировини, речовин і супутніх матеріалів, що застосовуються в процесі виготовлення, із зазначенням даних про норму їх вмісту в готових стравах і виробах, технологія приготування страв та виробів, правила їх оформлення і подачі".
Така пропозиція узгоджується із Законом України "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини" від 23.12.97 N 771/97-ВР.
2. З метою спрощення діяльності суб'єктів підприємницької діяльності пропонується п.5 Порядку викласти у такій редакції:
"Фірмові страви та вироби виготовляють кваліфіковані кухарі та кондитери, які мають спеціальну професійну підготовку".
З тією ж метою п.8 Порядку викласти у такій редакції:
"Суб'єкт підприємницької діяльності у сфері громадського харчування повинен провести дослідження фірмових страв та виробів у бактеріологічній лабораторії територіальної санітарно-епідеміологічної служби".
3. В п.10 Порядку встановлено, що після погодження з територіальною санітарно-епідеміологічною службою підприємець подає розроблені технологічні картки до Міністерства торгівлі, зовнішньоекономічних зв'язків і захисту прав споживачів Автономної Республіки Крим, управлінь з питань торгівлі та побутового обслуговування населення обласних державних адміністрацій, управлінь з питань торгівлі Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій на розгляд, перевірку та затвердження.
Підприємці скаржаться на те, що таке положення створює сприятливі умови для хабарництва при затвердженні технологічної документації (фахівці вищевказаних установ мають можливість навмисно затримувати процес розгляду, перевірки, затвердження).
З огляду на те, що проведення досліджень у бактеріологічній лабораторії, погодження розроблених технологічних карток з територіальною санітарно-епідеміологічною службою є гарантією того, що даний фірмовий виріб відповідає всім нормативам; а також на те, що відповідно до п.12 Порядку відповідальність за правильне складання та оформлення технологічної документації безпосередньо несе суб'єкт підприємницької діяльності, пропонуємо п.10 Порядку викласти у такій редакції:
"Розроблені технологічні картки суб'єкт підприємницької діяльності у сфері громадського харчування погоджує з територіальною санітарно-епідеміологічною службою та затверджує наказом по підприємству".
Необхідно тоді абзац 1 п.12 обмежити такою редакцією:
"Відповідальність за правильне складання та оформлення технологічної документації на нові фірмові страви та вироби безпосередньо несе суб'єкт підприємницької діяльності у сфері громадського харчування".
4. Потребують свого скасування п.11, п.13 та п.14 цього Порядку.
5. В додатках 1 - 3 необхідно обмежитися підписом автора фірмової страви або виробу та підписом особи, яка склала картку.
Дані зміни спрямовані на спрощення вимог до розробки та затвердження фірмових страв, що дозволить зменшити витрати часу підприємців (за наближеними оцінками - 1 тиждень) та коштів, збільшить асортимент нових страв та виробів, знизить можливість хабарництва при затвердженні технологічної документації. При цьому вплив на бюджетні надходження буде мінімальним (вартість затвердження технологічної картки становить 45 грн., але при цьому підприємець несе істотні витрати на "прискорення" процесів розгляду, перевірки та затвердження).
Враховуючи вищевикладене, Державний комітет України з питань розвитку підприємництва В И Р І Ш И В:
Запропонувати Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України в місячний термін внести зміни до Порядку розробки та затвердження технологічної документації на фірмові страви, кулінарні та кондитерські вироби у підприємствах громадського харчування, затвердженого наказом МЗЕЗторгу від 23.07.97 N 365; погодити проект змін до цього наказу з Держпідприємництвом, як це передбачено п.2 постанови КМУ від 17.08.98 N 1310.
Рішення Державного комітету України з питань розвитку підприємництва щодо усунення обмежень, які стримують розвиток підприємницької діяльності, є обов'язковим для виконання.
Голова О.Кужель