• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Порядку застосування до аудиторів (аудиторських фірм) стягнень за неналежне виконання професійних обовязків

Аудиторська палата України  | Рішення від 31.03.2016 № 323/11
Реквізити
  • Видавник: Аудиторська палата України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 31.03.2016
  • Номер: 323/11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Аудиторська палата України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 31.03.2016
  • Номер: 323/11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
31.03.2016 № 323/11
Про внесення змін до Порядку застосування до аудиторів (аудиторських фірм) стягнень за неналежне виконання професійних обов'язків
Керуючись статтями 12 та 22 Закону України "Про аудиторську діяльність" від 22.04.93 р. № 3125-XII (зі змінами й доповненнями) та відповідно до Плану діяльності Аудиторської палати України з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік, затвердженого рішенням Аудиторської палати України від 26.11.2015 р. № 317/11, з метою удосконалення процедури застосування до аудиторів (аудиторських фірм) стягнень за неналежне виконання професійних обов'язків, Аудиторська палата України (далі - АПУ)
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до Порядку застосування до аудиторів (аудиторських фірм) стягнень за неналежне виконання професійних обов'язків, затвердженого рішенням АПУ від 15.11.2007 р. № 184/4 (зі змінами), а саме:
1) підпункт 1.3.5 пункту 1.3 викласти у такій редакції:
"1.3.5. Професійні обов'язки - обов'язки аудитора (аудиторської фірми) дотримуватись вимог Закону України "Про аудиторську діяльність" , інших нормативно-правових актів, які регламентують аудиторську діяльність в Україні, в тому числі рішень АПУ";
2) підпункт 1.3.6 пункту 1.3 викласти у такій редакції:
"1.3.6. Неналежне виконання професійних обов'язків - порушення аудиторами (аудиторськими фірмами) професійних обов'язків";
3) після підпункту 2.2.6 пункту 2.2 доповнити пунктами 2.3-2.5 такого змісту:
"2.3. Рішення про відкриття дисциплінарного провадження з визначенням місця, дня і часу його розгляду та включення відповідного питання до порядку денного засідання Дисциплінарної комісії АПУ, а також рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження приймає Голова АПУ шляхом видання відповідного розпорядження.
2.4. В окремих випадках, за поданням Голови АПУ, рішення про відкриття дисциплінарного провадження з визначенням місця, дня і часу його розгляду та включення відповідного питання до порядку денного засідання Дисциплінарної комісії АПУ (чи рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження) приймає Дисциплінарна комісія АПУ.
2.5. Секретаріат АПУ рекомендованим листом інформує аудитора (аудиторську фірму) про відкриття щодо них дисциплінарного провадження та дату засідання Дисциплінарної комісії АПУ з одночасною пропозицією надання додаткових письмових вмотивованих зауважень та/або пояснень".
У зв'язку з цим, пункти 2.3-2.12 вважати відповідно пунктами 2.6-2.15;
4) пункт 2.8 після слів "пояснень осіб" доповнити словами " (за їх наявності)";
5) після пункту 2.9 доповнити пунктом 2.10 такого змісту:
"2.10. Під час розгляду матеріалів дисциплінарного провадження Дисциплінарна комісія АПУ заслуховує повідомлення голови Комітету з контролю якості аудиторських послуг про результати перевірки, пояснення (у випадку їх наявності) аудитора (аудиторської фірми), стосовно якого порушено дисциплінарне провадження, особи, яка повідомила АПУ про неналежне виконання професійних обов'язків аудитора, та пояснення інших осіб".
У зв'язку з цим, пункти 2.10-2.15 вважати відповідно пунктами 2.11-2.16;
6) пункт 2.11 викласти у такій редакції:
"2.11. Аудитор (аудиторська фірма), стосовно яких порушено дисциплінарне провадження, повідомляються Секретаріатом АПУ про проведення засідання Дисциплінарної комісії АПУ не пізніше як за п'ять днів до дня її проведення та мають право брати участь у засіданні, надавати пояснення, висловлювати заперечення, подавати докази";
7) після пункту 2.11 доповнити пунктами 2.12-2.14 такого змісту:
"2.12. Неявка аудитора на засідання Дисциплінарної комісії АПУ без поважних причин, за умови наявності доказів завчасного повідомлення зазначеної особи про місце, день і час засідання, не перешкоджає розгляду дисциплінарного провадження по суті.
2.13. У разі неможливості з поважних причин брати участь у засіданні Дисциплінарної комісії АПУ аудитор, стосовно якого розглядається дисциплінарне провадження, може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які додаються до матеріалів справи.
2.14. Під час засідання Дисциплінарної комісії АПУ ведеться протокол, який підписується головуючим та секретарем засідання. У протоколі засідання зазначається: місце, дата, час початку і закінчення засідання; дані про головуючого та секретаря; дані про присутніх та відсутніх членів Дисциплінарної комісії АПУ та інших осіб, запрошених на засідання; виклад змісту розглядуваних питань, виступів учасників засідання, прийнятого рішення".
У зв'язку з цим, пункти 2.12-2.16 вважати відповідно пунктами 2.15-2.19;
6) у пункті 2.18 слова "та ін." замінити словами "та з інших підстав";
7) пункт 3.7 викласти у такій редакції:
"3.7. За поданням Дисциплінарної комісії АПУ, як профілактичний захід, АПУ може прийняти рішення про проходження аудитором, який допустив певні порушення, додаткових курсів удосконалення професійних знань з метою недопущення таких порушень в майбутньому";
8) у пункті 3.8 після слів "оформлюються рішенням АПУ" доповнити словами "відповідно до Регламенту АПУ";
9) пункт 3.9 викласти у такій редакції:
"3.9 Рішення АПУ про застосування стягнення набуває чинності з дня, наступного за днем його оприлюднення, та може бути упродовж тридцяти днів оскаржено до АПУ згідно Регламенту АПУ та/або до суду у порядку, встановленому законодавством. Оскарження такого рішення не зупиняє його дії".
2. Секретаріату АПУ забезпечити оприлюднення цього рішення.
Заступник Голови
Аудиторської палати України

О.В. Гачківський
( Текст взято з сайту Аудиторської палати України http://www.apu.com.ua )