• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання розяснення

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України | Лист від 24.06.2020 № 3512-06/39118-09
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
  • Тип: Лист
  • Дата: 24.06.2020
  • Номер: 3512-06/39118-09
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
  • Тип: Лист
  • Дата: 24.06.2020
  • Номер: 3512-06/39118-09
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЛИСТ
24.06.2020 № 3512-06/39118-09
Казначей Г. В.
Про надання роз'яснення
Шановна Галино Володимирівно!
Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розглянуто Ваші електронне звернення від 02.06.2020 та 10.06.2020, одне з яких надійшло з Міністерства соціальної політики України, і в межах компетенції повідомляється.
Відповідно до статті 60 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) за погодженням між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом для працівника може встановлюватися гнучкий режим робочого часу на визначений строк або безстроково як при прийнятті на роботу, так і згодом.
На час загрози поширення епідемії, пандемії та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру умова про дистанційну (надомну) роботу та гнучкий режим робочого часу може встановлюватися у наказі (розпорядженні) власника або уповноваженого ним органу без обов'язкового укладення у письмовій формі трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.
Гнучкий режим робочого часу - це форма організації праці, якою допускається встановлення режиму роботи, що є відмінним від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку, за умови дотримання встановленої денної, тижневої чи на певний обліковий період (два тижні, місяць тощо) норми тривалості робочого часу.
У разі виробничо-технічної необхідності та/або для виконання невідкладних чи непередбачуваних завдань власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган може тимчасово (на термін до одного місяця протягом календарного року) застосовувати до працівників, яким установлено гнучкий режим робочого часу, загальновстановлений на підприємстві, в установі, організації графік роботи. При цьому норми частини третьої статті 32 КЗпП не застосовуються.
Застосування гнучкого режиму робочого часу не тягне за собою змін в нормуванні, оплаті праці та не впливає на обсяг трудових прав працівників.
Разом з тим слід зазначити, що відповідно до частини третьої статті 32 КЗпП у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
З огляду на викладене, роботодавець може з власної ініціативи встановити працівникам гнучкий режим робочого часу у разі, якщо на підприємстві, в установі провадяться зміни в організації виробництва і праці, з дотриманням процедури, передбаченої частиною третьою статті 32 КЗпП, і встановлених строків попередження працівника.
Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.
З повагою
Заступник Міністра розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
Юлія СВИРИДЕНКО