• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо визначення поняття "земляні роботи" і порядку проведення підготовчих робіт під час будівництва

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України | Лист, Витяг від 07.03.2012 № 7/14-3872
Реквізити
  • Видавник: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 07.03.2012
  • Номер: 7/14-3872
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 07.03.2012
  • Номер: 7/14-3872
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЛИСТ
07.03.2012 № 7/14-3872
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України '...' розглянуло '...' звернення '...' щодо визначення поняття "земляні роботи" і порядку проведення підготовчих робіт під час будівництва та в межах компетенції повідомляє.
1. Щодо нормативного акта, який надає визначення поняттю "земляні роботи".
Усталеною практикою до земляних робіт відносять комплекс робіт, пов'язаних з розробкою, переміщенням, укладанням та ущільненням ґрунту.
ДБН Д.2.2-1-99 "Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи. Земляні роботи", що містить норми на розробку, переміщення ґрунту та супутні роботи в промисловому, житлово-цивільному, транспортному та гідротехнічному будівництві, наводить вичерпний перелік земляних робіт.
2. Стосовно взаємодії положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 466 "Порядок виконання підготовчих робіт" та вимог ДБН А.3.1-5-96 "Організація будівельного виробництва" в частині проведення підготовчих робіт.
Підготовчі роботи - будівельні роботи, пов'язані з підготовкою території для будівництва споруд, будинків, будівель: прокладання інженерних мереж, освоєння будівельного майданчика, розчищення і планування ділянки, влаштування під'їзних шляхів, знос будівель та інші роботи у відповідності до проекту організації будівництва.
Наказом Мінрегіонбуду України від 25.05.2011 р. № 53 на зміну ДБН A.3.1-5-96 "Організація будівельного виробництва" затверджено ДБН A.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва", який вступив в дію з 01.01.2012.
Відповідно до розділу 2 ДБН A.3.1.5-2009 підготовка будівельного виробництва кожного об'єкта повинна передбачати: вивчення інженерно-технічним персоналом проектно-кошторисної документації (в тому числі при реконструкції або технічному переоснащенні існуючого об'єкта - документації з технічного обстеження конструкцій) і детальне ознайомлення з умовами будівництва; розробку проектів виконання робіт з будівництва будівель, споруд і їх частин, а також на позамайданчикові та внутрішньомайданчикові підготовчі роботи; виконання власне робіт підготовчого періоду (з дотриманням природно-охоронних вимог, вимог з охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки).
Пункти 2.2.2 та 2.2.3 зазначеного нормативу наводять перелік робіт, що відносяться до підготовки будівельного виробництва.
Постанова Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 466 визначає механізм виконання підготовчих робіт.
Вищезазначені документи не доповнюють один одного, мають різне призначення і є обов'язковими для виконання.
Отже, підготовчі роботи у будівництві повинні виконуватись відповідно до проектно-технологічної документації, розробленої згідно з вимогами ДБН A.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва", та у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 466 .
3. Щодо можливості виконання всіх видів підготовчих робіт на підставі зареєстрованої Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок проведення підготовчих робіт.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 466 підготовчі роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіція, а також після подання Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, крім винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень, або отримання зареєстрованої декларації про початок виконання підготовчих робіт.
Отже, зареєстрована Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларація про початок проведення підготовчих робіт дає підставу для початку виконання підготовчих робіт, крім винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень.
Заступник МіністраД. Ісаєнко