ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.08.2018 N 3571/6/99-99-14-05-01-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула лист ТОВ щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексуУ країни (далі - Кодекс) повідомляє.
Щодо використання реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) за декількома сферами застосування.
Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України, заборонено.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) відповідно до п. 3 ст. 3 Закону N265, зобов'язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Статтею 12 Закону N 265 визначено, що на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті РРО вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру РРО та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Враховуючи зазначене, оскільки РРО МІНІ-ФП54.01 з версією програмного забезпечення 5401F1 (позиція 37 Державного реєстру РРО, затверджений наказом ДФС від 06.06.2018 р. N 362), має
сферу застосування: торгівля, громадське харчування, послуги, то і застосовувати зазначений РРО можливо у будь-якій із зазначених сфер діяльності.
Крім того, повідомляємо, що у цьому випадку перереєстровувати РРО в органах ДФС та отримувати нове реєстраційне посвідчення не потрібно.