• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 квартал 2021 року

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 09.09.2021 № 3387/ІПК/99-00-04-03-03-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 09.09.2021
  • Номер: 3387/ІПК/99-00-04-03-03-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 09.09.2021
  • Номер: 3387/ІПК/99-00-04-03-03-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.09.2021 N 3387/ІПК/99-00-04-03-03-06
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула звернення щодо подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 квартал 2021 року і в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у зверненні повідомив, що підприємство подавало два розрахунки за 1 квартал 2021 року: основний (розрахунок 1) та за відокремлений підрозділ (розрахунок 2).
При поданні об'єднаної звітності розрахунок 1 - як основний був не прийнятий (поданий з помилкою, не заповнений рядок 101).
Розрахунок 2 поданий за підрозділ був прийнятий, при цьому в розрахунку не було вказано найменування підрозділу. Товариством було подано уточнюючий розрахунок 2 з уточненням підрозділу, який був прийнятий.
На даний час розрахунок 1 - як основний залишається не прийнятим.
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання як подати звіт за 1 квартал.
Відповідно до п. 176.1 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов'язані, зокрема, подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу) (далі - Розрахунок), до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Форма Розрахунку та Порядок його заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року N 4(у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 р. N 773) (далі - Порядок) та містить 6 Додатків.
У разі наявності у юридичної особи неуповноваженого сплачувати податок відокремленого підрозділу, на якому працюють наймані працівники та за який вона стає на облік як платник податку за неосновним місцем обліку, така юридична особа заповнює окремий Розрахунок із зазначенням в ряду "033" повного найменування відокремленого підрозділу за який подається такий Розрахунок та Додаток N 4ДФ "Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних та військового збору" (далі - Додаток N 4ДФ) по цьому підрозділу.
Натомість окремими платниками податків допущені типові помилки при заповненні звітності, а саме не заповнено рядок 033 заголовної частини Розрахунку або в звітах за відокремлений підрозділ зазначено показники по єдиному внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, чим була створена проблема в поданні Розрахунку за головне підприємство.
Тобто у разі не заповнення цього рядка у Розрахунку, така звітність вважається поданою платником податку як за головне підприємство - юридичну особу. Відповідно, якщо такий невірно заповнений "звітний" Розрахунок був прийнятий Пенсійним фондом України (далі - ПФ України) першим, то він трактується як поданий за юридичну особу, а приймання ще одного "звітного" Розрахунку за юридичну особу в інформаційно-телекомунікаційних системах ПФ України не передбачено.
Водночас, у разі встановлення помилок при заповненні Розрахунку (у тому числі за відокремлені підрозділи) та Додатку N 4ДФ проводяться коригування відповідно до розд. 5 зазначеного Порядку.
Разом з тим зауважимо, що стан поданої звітності необхідно з'ясувати в органах ДПС та ПФ України за місцем реєстрації підприємства. Також звертаємо увагу, що правильність подання та заповнення Розрахунку та додатків до нього можливо встановити під час проведення контролюючими органами контрольно-перевірочних заходів.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.