Щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО

Державна податкова служба України Індивідуальна податкова консультація від 07.08.2020 №3268/ІПК/99-00-07-05-02-06
Остання редакція від 07.08.2020. Прийняття
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 07.08.2020

Номер 3268/ІПК/99-00-07-05-02-06

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.08.2020 N 3268/ІПК/99-00-07-05-02-06
Державна податкова служба України розглянула запит Підприємця щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до листа, Підприємець на даний час є платником єдиного податку другої групи та має намір у подальшому реалізовувати підакцизні товари.
Чи не буде вважатися помилкою запис програмування товару в РРО наступного змісту:
"СИГ РОТМАНС РОЯЛ ЧЕРНІКА 2402209020";
"В-КА НЕМИРОВ ДЕЛІКАТ 0,5Л 2208601100"?
Відповідно до пункту 11 статті 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Зазначаємо, що на даний час універсальних вимог щодо порядку програмування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) чинним законодавством не встановлено.
Зважаючи на викладене, програмування РРО/ПРРО здійснюється з урахуванням особливостей таких РРО/ПРРО, зокрема: моделі, версії внутрішнього програмного забезпечення, функціональних можливостей тощо.
З урахуванням зазначеного та наведеного Підприємцем прикладу повідомляємо, що зазначений варіант програмування найменування підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не суперечить вимогам чинного законодавства.
Звертаємо увагу, що крім найменування товарів Підприємець в обов'язковому порядку повинен також забезпечити використання режиму попереднього програмування цін товарів та обліку їх кількості.
Окремо повідомляємо, що при обранні системи оподаткування та виду діяльності необхідно врахувати положення пункту 291.5 статті 291 Кодексу, згідно з якими не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.08.2020 N 3268/ІПК/99-00-07-05-02-06
Державна податкова служба України розглянула запит Підприємця щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до листа, Підприємець на даний час є платником єдиного податку другої групи та має намір у подальшому реалізовувати підакцизні товари.
Чи не буде вважатися помилкою запис програмування товару в РРО наступного змісту:
"СИГ РОТМАНС РОЯЛ ЧЕРНІКА 2402209020";
"В-КА НЕМИРОВ ДЕЛІКАТ 0,5Л 2208601100"?
Відповідно до пункту 11 статті 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Зазначаємо, що на даний час універсальних вимог щодо порядку програмування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) чинним законодавством не встановлено.
Зважаючи на викладене, програмування РРО/ПРРО здійснюється з урахуванням особливостей таких РРО/ПРРО, зокрема: моделі, версії внутрішнього програмного забезпечення, функціональних можливостей тощо.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!