• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про класифікацію деревноволокнистих плит

Державна митна служба України  | Лист від 24.04.2008 № 29/2-12.1/3184-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 24.04.2008
  • Номер: 29/2-12.1/3184-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 24.04.2008
  • Номер: 29/2-12.1/3184-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
24.04.2008 N 29/2-12.1/3184-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
До відома та використання в роботі, для забезпечення проведення ідентифікації та правильної класифікації деревноволокнистих плит, повідомляємо наступне.
Згідно з ГОСТ 27935-88 "Плиты древесноволокнистые и древесностружечные. Термины и определения" деревноволокниста плита (далі - ДВП) - це листовий матеріал, виготовлений шляхом гарячого пресування чи сушки ковдри з деревних волокон з додаванням при необхідності зв'язуючих та спеціальних добавок.
ДВП найчастіше виготовляються з деревинної тріски, підданої механічному розділенню волокон (дефібруванню) чи розбиванню за допомогою пари, або іншого розволокненого лігноцелюлозного матеріалу (одержаного, наприклад, з багаси або бамбуку).
Визначальними показниками ДВП, що впливають на їх ідентифікацію та класифікацію згідно УКТЗЕД є наступними.
1. Вид матеріалу.
Характерною ознакою ДВП є те, що вони виготовлені з окремих деревних волокон (або тонких пучків волокон), щільно спресованих. Зазначене можливо спостерігати як візуально, так і за допомогою лупи, мікроскопу.
2. Наявність облицювання чи покриття.
ДВП можуть бути облицьовані чи покриті (наприклад, текстильним матеріалом, пластмасами, фарбою, папером, металом тощо).
3. Наявність механічної обробки.
ДВП можуть піддаватися різним видам механічної обробки (надання плитам профілей різної форми, вигнутість, гофрування, перфорація, наявність пазів, виступів, технологічних отворів та ін.).
Згідно Пояснень до УКТЗЕД до товарної позиції 4411 включаються вироби незалежно від того, чи були, чи не були вони оброблені для надання їм профілей, зазначених для виробів товарної позиції 4409. Вони можуть бути вигнутої, гофрованої, перфорованої, різаної, або інших форм, а також сформовані за формою відмінною від квадратної чи прямокутної, і незалежно від того були чи не були їх поверхні, краї, чи торець оброблені, облицьовані, чи покриті (наприклад, текстильним матеріалом, пластмасами, фарбою, папером або металом), чи піддані будь-якій іншій операції за умови, що ці операції не додадуть їм основну властивість виробів інших товарних позицій.
4. Густина.
Густина плити - фізичний показник, що визначається величиною (г/куб.см) та ваговим методом.
Показник густини ДВП, зазвичай, залежить від їх товщини. Наприклад, для ДВП товщиною 2-4 мм характерна висока густина, для ДВП товщиною 6-44 мм характерна середня густина.
Необхідно також враховувати, що на показник густини ДВП значно впливає вологість повітря, атмосферні опади, характер упаковки тощо.
5. Спосіб виготовлення.
Існує два способи виготовлення ДВП.
5.1. ДВП виготовлені "сухим способом". При виготовленні ДВП сухим способом до сухих деревних волокон добавляються термореактивні смоли, як зв'язуючий матеріал при агломерації волокон. При виготовленні сухим способом, обидві поверхні плити гладкі та рівні, без тиснення.
До даної категорії включаються зокрема ДВП середньої густини сухого способу виробництва, так звані MDF (Medium Density Fiberboards). Для даних плит характерна густина від 0,45 до 1,0 г/куб.см (в більшості випадків на практиці імпортуються плити з густиною від 0,70 до 0,87 г/куб.см).
ДВП середьої густини (MDF) з густиною більше 0,8 г/куб.см виробники інколи називають ДВП високої густини HDF (High Density Fiberboards).
5.2. ДВП виготовлені "мокрим способом". Плити мокрого способу виготовлення пресуються на піддонах з отворами для відтоку вологи. Це обумовлює наявність на одній з поверхонь плити тиснення (рельєфна, комірчаста). Однак іноді у даних плит можуть бути гладкими обидві поверхні, що досягається за допомогою спеціальної поверхневої обробки або в процесі спеціального виробничого процесу.
Для визначення способу їх виготовлення (мокрого чи сухого) та їх призначення, необхідно вимагати від суб'єктів ЗЕД надання достовірної інформації товаровиробника, а саме: технічної або технологічної документації із зазначенням відомостей про склад, властивості та призначення товару (технічні умови, технологія виготовлення, специфікації, каталоги й паспортні дані на вироби товаровиробників, дозволи, маркувальні етикетки, робочі креслення тощо).
Експертні підрозділи Управління при проведенні досліджень ДВП можуть визначати наступні показники: густина, наявність облицювання, обробки, просочення.
Перший заступник
начальника Управління

О.М.Литвин