• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо необхідності нарахування податкових зобовязань з ПДВ при отриманні оплати за послуги, надані в період до реєстрації особи як платника ПДВ

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 02.07.2019 № 3041/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 02.07.2019
  • Номер: 3041/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 02.07.2019
  • Номер: 3041/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.07.2019 N 3041/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення ФОП щодо необхідності нарахування податкових зобов'язань з ПДВ при отриманні оплати за послуги, надані в період до реєстрації особи як платника ПДВ, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє.
Як викладено у зверненні платника, фізична особа - підприємець в період реєстрації платником єдиного податку III групи зі сплатою 5 % від доходу (без сплати ПДВ) надав маркетингові послуги своїм контрагентам.
У зв'язку з перевищенням обсягу операцій, який дозволяє знаходитися на спрощеній системі обліку та звітності, з 01.01.2019 року підприємець перейшов на загальну систему оподаткування і був зобов'язаний зареєструватися платником ПДВ, але здійснив таку реєстрацію платником ПДВ невчасно. Оплату за послуги, надані в період перебування на спрощеній системі оподаткування (серпень 2018 року) отримано в період перебування на загальній системі оподаткування, але до дати фактичної реєстрації платником ПДВ.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких, відповідно до статті 186 розділу V ПКУ, розташоване на митній території України.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 розділу V ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.
Пунктом 187.1 статті 187 розділу V ПКУ визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до пункту 201.8 статті 201 розділу V ПКУ право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку на додану вартість в порядку, передбаченому статтею 183 розділу V ПКУ.
Отже, враховуючи те, що перша подія (надання послуг) відбулася до дати реєстрації особи в якості платника ПДВ, податкове зобов'язання з ПДВ при отриманні в 2019 році оплати за послуги, надані у серпні 2018 року, не нараховується.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу V ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.