• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-опт "Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі"

Державна служба статистики України | Розяснення від 30.11.2012 № 18/1-12/21
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 30.11.2012
  • Номер: 18/1-12/21
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 30.11.2012
  • Номер: 18/1-12/21
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
30.11.2012 № 18/1-12/21
ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник
Голови Держстату України
В.О. Піщейко
Роз'яснення
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-опт "Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі"
I. Загальні положення
1.1. Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-опт "Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі" містить інформацію щодо показників та змісту форм державних статистичних спостережень № 1-опт (річна) "Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі", № 1-опт (квартальна) "Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі", № 1-опт (місячна) "Звіт про обсяг оптового товарообороту" (далі - форма № 1-опт).
1.2. Звіт за формою № 1-опт (квартальна) та (річна) відповідно до наказу Держстату України від 01.08.2012 № 322 "Про затвердження форм державних статистичних спостережень № 1-опт (річна) та № 1-опт (квартальна) "Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі" складається щоквартально (за I квартал, II квартал, III квартал) та за рік у цілому; за формою № 1-опт (місячна) відповідно до наказу Держкомстату від 20.07.2009 № 276 "Про затвердження форм державних статистичних спостережень зі статистики товарних ринків" - щомісячно.
Джерелами інформації звіту є первинні облікові документи та регістри синтетичного й аналітичного бухгалтерського обліку.
II. Загальні відомості
2.1. У рядку 106 форми № 1-опт (річна) розділу 1 міститься інформація щодо середньої кількості працівників (штатних та позаштатних, працюючих за цивільно-правовими договорами та зовнішніх сумісників). Відповідні поняття та визначення викладені в роз'ясненнях, передбачених Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказом Держкомстату України 28.09.2005 р. № 286 (зі змінами), зареєстрованими в Мінюсті України 30.11.2005 № 1442/11722.
2.2. Рядок 200 "Оптовий товарооборот - всього (без ПДВ і акцизу)" розділів форм "Продаж і запаси товарів" вміщує дані щодо обсягів перепродажу (продаж без перероблення) підприємствами від свого імені за власний рахунок нових або вживаних товарів без будь-яких змін (крім звичайних для торгівлі операцій) роздрібним торговцям, підприємствам та організаціям або іншим оптовикам (крім населення) для їх використання або наступного продажу як в Україні, так і на експорт. У разі купівлі продукції підприємства набувають право власності на неї. Передача підприємством партії товару на умовах консигнації іншому підприємству, або фізичній особі - підприємцю, яке безпосередньо здійснює діяльність з роздрібної торгівлі, першим підприємством також віднесено до операцій з оптового перепродажу, якщо в результаті від здійснення зазначеної господарської операції передбачається відшкодовування покупної вартості товарів та отримання доходу (торгової націнки).
Звичайними для торгівлі операціями є фасування, сортування крупних партій товару, пакування, подрібнення партій, розподіл, складання, перемішування тощо. Готові до реалізації товари (рухоме майно) являють собою готові вироби, які реалізують без оброблення або перероблення. Критерієм віднесення торгівлі до оптової виступає вид покупця і характер використання товару (з підприємницькою метою, тобто у виробництві або для перепродажу), а не кількість товарів, що закуповується.
Дані щодо перепродажу товарів іншим підприємствам оптової торгівлі (графа 3) та товарів виробництва України (товари, які вироблені підприємствами на території України) (графа 4) містять інформацію, сформовану на підставі власної оцінки підприємств.
2.3. У графах 5 і 6 розділу "Продаж і запаси товарів" містяться дані, які враховують запаси товарів на кінець звітного періоду у кількісному та вартісному вимірах, які призначені для перепродажу.
2.4. У рядку 301 розділу 3 "Інформація про власні склади" містить дані про власну складську площа (без орендованої), включаючи ту, що здана в оренду, оптових підприємств (закритих складів, навісів та відкритих площадок, пристосованих до складських операцій) за технічною документацією (паспортом). Рядок 302 розділу 3 вміщує дані щодо закритих складів.
2.5. У рядках 303-305 розділу 3 "Інформація про власні склади" враховується кількість та ємкість холодильних камер, камер для глибокої заморозки (включаючи ті, що здані в оренду) за технічною документацією.
2.6. У рядках 306-309 розділу 3 "Інформація про власні склади" ураховуються дані за ємкостями для газосховищ, для рідини (і з них окремо у рядку 308 - дані за резервуарами стаціонарних для нафти і нафтопродуктів), для сипучих товарів, без орендованих та ті, що здані в оренду.
2.7. У рядках 310, 311 розділу 3 "Інформація про власні склади" наводяться складська площа та ємкості резервуарів стаціонарних для нафти і нафтопродуктів, які здані в оренду.
2.8. У рядках 312, 313 розділу 3 "Інформація про власні склади" враховуються кількість і складська площа аптечних складів.
2.9. У розділі 4 "Фактичні обсяги оптового товарообороту за I, II, III, IV квартали звітного року" у рядку 401 відображається оптовий товарооборот за рік, у рядках з 402 по 405 - оптовий товарооборот за I квартал, II квартал, III квартал і IV квартал, відповідно, у тис. грн. з одним десятковим знаком.
Директор департаменту
статистики торгівлі
А.О. Фризоренко
( Текст взято з сайту Держстату України http://www.ukrstat.gov.ua )