• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд звернень

Міністерство фінансів України  | Лист від 12.09.2019 № 35210-01-2/22847
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.09.2019
  • Номер: 35210-01-2/22847
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.09.2019
  • Номер: 35210-01-2/22847
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
12.09.2019 N 35210-01-2/22847
Про розгляд звернень
Міністерство фінансів України розглянуло звернення щодо деяких питань, пов'язаних з веденням бухгалтерського обліку, та в межах компетенції повідомляє.
Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби, а також розкриття інформації про них у фінансовій звітності визначено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. N 92 (далі - П(С)БО 7), та розкриваються у Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.09.2003 р. N 561 (далі - Методичні рекомендації).
Відповідно до пункту 4 П(С)БО 7 основні засоби - це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва/діяльності або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік).
Строк корисного використання (експлуатації) - це очікуваний період часу, протягом якого необоротні активи будуть використовуватися підприємством або з їх використанням буде виготовлено (виконано) очікуваний підприємством обсяг продукції (робіт, послуг).
Строк корисного використання визначається підприємством самостійно з урахуванням його потужності (продуктивності), фізичного та морального зносу, правових або інших обмежень щодо строків використання об'єкта. За обсяг продукції (робіт, послуг), який буде виготовлено (виконано) підприємством з використанням об'єкта основних засобів, береться запланований підприємством обсяг продукції (робіт, послуг), який підприємство планує виробити (виконати) з використанням цього об'єкта.
Згідно з пунктом 23 П(С)БО 7 нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта, який встановлюється підприємством (у розпорядчому акті) при визнанні цього об'єкта активом (при зарахуванні на баланс), і призупиняється на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації.
Відповідно до пункту 26 П(С)БО 7 нарахування амортизації може здійснюватися з урахуванням мінімально допустимих строків корисного використання основних засобів, встановлених податковим законодавством.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" міжнародні стандарти фінансової звітності (далі - МСФЗ) - це прийняті Радою з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку документи, якими визначено порядок складання фінансової звітності.
Статтею 12-1 цього Закону передбачено, що для складання фінансової звітності застосовуються МСФЗ, які викладені державною мовою та офіційно оприлюднені на вебсторінці центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку.
Підприємства, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за МСФЗ, зобов'язані забезпечити ведення бухгалтерського обліку відповідно до облікової політики за МСФЗ після подання першої фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності за МСФЗ, що визнається такою у порядку, визначеному МСФЗ.
На офіційному вебсайті Міністерства фінансів України, в підрубриці "Бухгалтерський облік / Запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності" рубрики "Бухгалтерський облік та аудиторська діяльність" розділу "Діяльність", розміщено переклад українською мовою Концептуальної основи фінансової звітності, МСФЗ, включаючи міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, тлумачення Комітету з тлумачень МСФЗ (КТМФЗ) та тлумачення Постійного комітету з тлумачень (ПКТ), а також лист Міністерства фінансів України від 24.09.2018 р. N 35210-06-5/24914 щодо тлумачення МСФЗ.
Міністерство фінансів України висловлює вдячність за звернення та готовність до подальшої співпраці.
МіністрО. Маркарова