• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Міністерство фінансів України  | Лист від 29.01.2016 № 31-11420-07-10/2802
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 29.01.2016
  • Номер: 31-11420-07-10/2802
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 29.01.2016
  • Номер: 31-11420-07-10/2802
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
29.01.2016 N 31-11420-07-10/2802
Щодо надання роз'яснень
Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України розглянув лист щодо бухгалтерського обліку пального та повідомляє.
Склад рахунків і субрахунків, які застосовуються бюджетними установами, визначено Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 р. N 611 (далі - План рахунків).
Згідно з Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, наведеного у додатку 1 до Плану рахунків, наявність та рух малоцінних та швидкозношуваних предметів, до яких належать: знаряддя лову (трали, неводи, сіті тощо); пилки, сучкорізи, троси для сплаву; спеціальні інструменти та спеціальні пристосування для серійного і масового виробництва певних виробів або для виготовлення індивідуальних замовлень; предмети виробничого призначення; обладнання, що сприяє охороні праці, предмети технічного призначення, які не можуть бути віднесені до необоротних активів; господарський інвентар - предмети конторського та господарського облаштування, столовий, кухонний та інший господарський інвентар, предмети протипожежного призначення; інші предмети, термін корисної експлуатації яких, як очікується, не перевищує один рік, зокрема смарт-картки відображаються на субрахунку 221 "Малоцінні та швидкозношувані предмети".
На субрахунку 235 "Паливо, горючі і мастильні матеріали" обліковуються всі види палива, пального і мастильних матеріалів, що знаходяться на складах або в коморах (дрова, вугілля, торф, бензин, гас, мазут, автол тощо), а також безпосередньо у матеріально відповідальних осіб. На цьому субрахунку також обліковуються нафтопродукти, газ, закуплені і передані на зберігання та які будуть відпускатися за талонами і смарт-картками.
Відповідно до пункту 3 розділу I Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб'єкта державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. N 11 (далі - Методичні рекомендації), у розпорядчому документі про облікову політику визначаються принципи, методи і процедури, які використовуються суб'єктом державного сектору для ведення бухгалтерського обліку, складання і подання фінансової звітності та щодо яких нормативно-правовими актами з бухгалтерського обліку передбачено більш ніж один їх варіант, а також строки корисного використання груп основних засобів та нематеріальних активів. Одноваріантні методи оцінки, обліку і процедур до такого розпорядчого документа включати недоцільно.
Облікова політика може враховувати галузеві особливості діяльності суб'єкта державного сектору.
Пунктом 1 розділу II Методичних рекомендацій передбачено, що розпорядчий документ про облікову політику суб'єкта державного сектору визначає, зокрема, одиницю аналітичного обліку запасів, порядок аналітичного обліку запасів.
Таким чином, смарт-картки, що належать установі, обліковуються на субрахунку 221 "Малоцінні та швидкозношувані предмети", а пальне, що придбане і буде передане на зберігання та відпускатись за талонами і смарт-картками, обліковується на субрахунку 235 "Паливо, горючі і мастильні матеріали". У розпорядчому документі про облікову політику суб'єкт державного сектору визначає порядок аналітичного обліку палива з урахуванням галузевих особливостей діяльності такого суб'єкта державного сектору.
Директор департаменту
податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку
Ю. Романюк